Про це пише Рубрика, посилаючись на SPEKA.
У чому проблема?
Гендерні стереотипи щодо більшої схильності дівчат до гуманітарної сфери, а хлопців — до науково-технічної, поступово зникають. Результати кількісного опитування молоді показують, що більшість хлопців та дівчат не бачить зв'язку між статтю та успішністю в опануванні тих чи інших навчальних дисциплін, що
лишає у минулому стереотип про так зване "чоловіче раціональне мислення".
Україна на сьогодні в реаліях великої війни, як ніколи потребує популяризації освіти та карʼєри в технологічних галузях.
Яке рішення?
Тому український освітній проєкт STEM is FEM створює першу в Україні STEM-екосистему, яка об'єднає організації, людей та ідеї, що популяризують освіту та кар'єру в галузях науки, технологій, інженерії та математики.
"Ми викорінюємо гендерні стереотипи щодо дівчат і жінок у STEM, допомагаємо залучати талановитих дівчат до природничо-наукових і технічних дисциплін та розвитку у STEM професіях. Серед інших завдань – підвищення обізнаності про STEM як про провідний підхід до навчання в Україні", зазаначили у STEM.
Як це працює?
У межах екосистеми буде створено три спільноти:
"За час діяльності проєкту ми змогли об'єднати понад 500 дівчат, зацікавлених в науці та технологіях. Тепер ми створюємо цілісну екосистему, що вестиме дівчат від школи — до першої роботи в обраній сфері. І це — новий рівень для України", ініціатор STEM is FEM Сергій Токарєв.
Проєкт запрошуватиме українських та іноземних експертів і менторів, готових ділитися знаннями та досвідом з учасниками всіх трьох ком'юніті. STEM is FEM також співпрацюватиме з освітніми закладами, бізнесом та державою.
У межах запуску ком'юніті STEM is FEM проведуть три відкриті вебінари для всіх охочих. Під час заходів учасниці зможуть дізнатися про:
Перший вебінар — "Чому важливо займатися нетворкінгом зі шкільної лави? Важливо не тільки що ти знаєш, а й кого ти знаєш!". Подія відбудеться 20 березня, початок — о 17:00 за Київським часом.
Спікерка заходу — Марія Тінтул, керівниця відділу розвитку бізнесу у Startup Wise Guys, що вже десять років інвестує в стартапи.
Реєстрація на захід обов'язкова і доступна за посиланням.
Довідка
STEM is FEM – перша STEM-екосистема в Україні, яка обʼєднує організації, людей та ідеї, що взаємодіють для популяризації освіти та карʼєри в галузях науки, технології, інженерії та математики.
У 2023 році Міністерство закордонних справ України нагородило проєкт званням "Почесний амбасадор України у сфері науково-освітньої дипломатії".STEM is FEM був ініційований українським ІТ-підприємцем та співзасновником інвестиційної групи Roosh Сергієм Токарєвим.
Нагадаємо, ми писали, що сім днів в рамках січня та лютого цьогоріч виділили українські школи для розвитку STEM-навичок в учнях. Інженерний тиждень — це проєкт, який допомагає розвивати креативність, самостійність та винахідливість у школярах.
"Рубрика" розповідає, як організаторам вдається робити його доступним навіть для найвіддаленіших шкіл та інклюзивним для учнів з особливими освітніми потребами. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "В Україні ми всі трошки інженери": як працює інклюзивна популяризація STEM-освіти в українських школах".
На острові Галіндез, де розташована українська антарктична станція "Академік Вернадський", біологи зафіксували унікальний випадок –… Читати більше
Для українських військових Латвія передала 100 FPV-дронів у межах благодійної ініціативи "Безпілотники для ЗСУ". Про… Читати більше
Пріоритет надається організаціям зі сходу України та тим, які працюють ближче до ліній розмежування. Реєстрація… Читати більше
Українські сили оборони підтвердили удар по нафтобазі "Албашнефть", що знаходиться у Краснодарському краї російської федерації.… Читати більше
5 лютого у Кам'янці-Подільському Хмельницької області стався вибух біля будівлі місцевого територіального центру комплектування та… Читати більше
Четверо українських військових із протезами нижніх кінцівок та військова, яка пережила бойові поранення, піднялися на… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.