Міноборони спростило процедуру отримання офіцерського звання для мобілізованих медиків: у чому рішення
Міністерство оборони України для мобілізованих медиків впроваджує нову форму навчання та процедуру отримання офіцерського звання. У відомстві зазначають, що офіцером можна стати за 40 днів.
Про це повідомили у пресслежбі Міністерства, пише Рубрика.
У чому проблема?
Медпрацівники, які не закінчували військову кафедру і не мають офіцерського звання, служать в армії на різних непрофільних позиціях. Але всі вони є цінним людським ресурсом, який потрібно берегти та раціонально використовувати.
Яке рішення?
Для цього Міністерство оборони запроваджує нову, спрощену, форму навчання і процедуру отримання офіцерського звання для мобілізованих медиків.
Як це працює?
Там зазначають, що новий формат перепідготовки медиків, що несуть службу в Збройних силах, передбачає можливість навчання за змішаною формою. Так:
- теоретичну частину проводитимуть онлайн,
- практична частина триватиме 18 днів в очному форматі у Військово-медичній академії Збройних сил України.
"Після завершення освітнього процесу мобілізовані медичні працівники не лише отримають офіцерське звання, а й можливість повернутися у підрозділ, щоб працювати на більш відповідній для себе посаді", – пояснює заступниця міністра оборони Наталія Калмикова.
Наразі очні курси пройшли 118 мобілізованих медиків.
При цьому, заявки для запису на курси для мобілізованих медиків приймаються на електронну адресу [email protected]
Таку форму навчання запровадили за розпорядженням командувача медичних сил ЗСУ. Вона призначена для медпрацівників, які не закінчували військову кафедру і не мають офіцерського звання, але служать в армії на різних непрофільних позиціях.
У відомстві також зазначають, що цивільні лікарі, які придатні до військової служби, але не мають військової освіти, можуть звернутися на військові кафедри медичних вищих навчальних закладів.
Упродовж 4 місяців навчання вони матимуть змогу здобути офіцерське звання для подальшої служби в ЗСУ на профільних для себе посадах.
А згодом глава держави підписав закон про організацію належного рівня медичного забезпечення Збройних сил України.
Також Рубрика писала, що ветеранів російсько-української війни навчатимуть на інструкторів з першої допомоги та тактичної медицини.