Польські фермери заблокували кордон з Німеччиною, акція протесту там триває з неділі
Два пропускні пункти на кордоні з Німеччиною заблокували польські протестувальники, розмістивши майже 90 сільськогосподарських машин біля дороги. Акція протесту там триває з 17 березня.
Про це повідомляє RMF24, пише Рубрика.
Фермери заблокували пропускний пункт у Свєцє, а пізніше — в Ґубінеку. Перетнути польсько-німецький кордон можуть лише службові машини:
- поліція,
- швидка допомог,
- прикордонники.
Серед звичайних автівок утворився затор.
Tak wygląda przejście graniczne z Niemcami w Świecku #ProtestRolników @TOKFM_NEWS pic.twitter.com/7XDPfHo3Ql
— Maciej Szefer (@maciej_szefer) March 18, 2024
Міхал Колодзейчак, заступник міністра сільського господарства та сільського розвитку, зазначив:
"Ніхто з міністерства не їде до фермерів, які блокують перетин кордону у Свєцє".
Водночас протестувальники у відповідь кажуть, що "теж не поїдуть до міністерства, тому що були там стільки разів — і завжди одне й те саме".
Шольц після переговорів з Туском та Макроном пообіцяв більше зброї для України, а прем'єр-міністр Польщі анонсував нову зустріч Веймарського трикутника
А втім, фермери запрошують на кордон німецький уряд.
"Ми чекаємо. Може, німецький уряд приїде? Це стосується і їх. Запрошуємо також пана Олафа Шольца", — каже один із протестувальників.
Protest rolników w Świecku.
Postulaty są niezmienne: wycofanie się przez Komisję Europejską z założeń Zielonego Ładu i sprzeciw wobec importu produktów rolnych spoza Unii. pic.twitter.com/vh9Y5GNxyq
— tvp.info 🇵🇱 (@tvp_info) March 18, 2024
Фермери налаштовані страйкувати, "скільки буде потрібно". Вони кажуть, що готові залишитися на кордоні "до кінця, до канікул, поки нас не вислухають і нарешті не задовольнять наші вимоги".
Перед початком протесту в неділю, 17 березня, речник акції Роман Ващик заявив, що зміна "Зеленої угоди" — не єдина умова фермерів.
"Були пропозиції щодо змін до Green Deal, але у нас також є питання регулювання ринку", — сказав Роман Ващик.
Він заявив, що наразі ринок у Польщі "переповнений" агропродовольчою продукцією з України та інших країн за межами Європейського Союзу.
За попередньою інформацією, блокування на польсько-німецькому кордоні триватиме до вечора середи, 20 березня.
Як повідомляла Рубрика раніше, дві важливі траси на шляху з Польщі до Німеччини заблокували польські фермери, внаслідок чого водії прямують в об'їзд і на цих шляхах рух серйозно ускладнений.
Ситуація на кордоні з Польщею
Польські фермери продовжують блокувати рух вантажних транспортних засобів. Спостерігається значне ускладнення для перетину кордону – як в напрямку України, так і в напрямку Польщі.
12 березня польські протестувальники повністю перекрили рух вантажівок з України до Польщі за напрямками пунктів пропуску "Шегині", "Ягодин", "Угринів" та "Устилуг".
У Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України фіксують випадки блокування на українсько-польському кордоні автобусів з пасажирами.
Своєю чергою віцепрезидент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс прокоментував вимоги фермерів Польщі, які блокують кордон з Україною через наплив агропродовольчої продукції з-за меж ЄС.
"Якщо поглянути на цю ситуацію, вона викликає купу запитань. АджеПольща вже заборонила в односторонньому порядкуімпорт українського збіжжя у саму Польщу. Тож виникає запитання, а чому вони протестують проти зерна з України, якщо воно і так під забороною?Забороняти те, що вже й так заборонено?"– поставив риторичні питання Домбровскіс.