Про це повідомило Міністерство закордонних справ України, пише Рубрика.
Міністр висловив вдячність колегам за цей крок, а також подякував Чехії за своєчасну ініціативу з закупівлі артилерійських боєприпасів для України та усім державам-членам ЄС, які вже зробили свої внески для її втілення.
"Закликаю тих, хто ще міркує над внесками, зробити їх якнайшвидше. Це стосується не лише чеської ініціативи, але й кількох інших подібних ініціатив. Кожен день має значення", – сказав Кулеба.
Глава МЗС України наголосив, що погрози росії на адресу членів НАТО і ЄС свідчать про те, що російський диктатор прагне розширювати агресію. Підтримка України є єдиним способом завадити цим планам.
"Український солдат — єдина надія Європи на збереження миру. Не повинно бути жодних обмежень чи затримок у забезпеченні українських військових усім, чого вони потребують, щоб зламати хребет російським окупаційним військам на українській землі", – наголосив Кулеба.
Міністр привітав ініціативу Президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн щодо використання прибутків від заморожених російських активів для закупівлі військового обладнання для України. На його переконання, союзники мають також знайти необхідні правові підстави та політичну волю для використання не лише доходів, але й самих активів.
Зазначається, що Україна хоче до кінця року, окрім чеської ініціативи з постачання боєприпасів, реалізувати ще дві подібні і вже працює з партнерами щодо їх фінансування.
Очільник МЗС також повідомив, що, окрім чеської, є також інші ініціативи. Одна з них обговорювалася під час зустрічі у Вільнюсі міністрів закордонних справ України, країн Балтії та Франції. За словами Кулеби, він закликав «уже сьогодні» почати збирати гроші і на неї.
"Чеська ініціатива – це добре, але недостатньо. Тому сьогодні закрили фінансове питання чеської ініціативи, а завтра вже повинні закривати фінансові питання інших подібних ініціатив. Вони є, і ми про них знаємо. Єдине, чого бракує для їх реалізації, – це фінансового ресурсу", – зауважив міністр.
Як повідомлялось раніше, Міністри закордонних справ Євросоюзу на своїй зустрічі розглянуть використання прибутків від російських заморожених активів та збільшення Європейського фонду миру на 5 млрд євро для підтримки України.
Нагадаємо, Комітет постійних представників ЄС на рівні послів погодив 13 березня додаткове фінансування для Європейського фонду миру та створення в рамках цього інструменту спеціалізованого фонду для надання військової допомоги для України в обсязі 5 мільярдів євро протягом поточного року.
Армія росії атакувала Нікопольщину. Від осколкового поранення загинув чоловік, ще один мешканець зазнав поранень. Про… Читати більше
Речник Ради національної безпеки Білого дому Браян Г'юз назвав "недалекоглядним" глави української держави Володимира Зеленського… Читати більше
У лютому цього року в Україні вперше стартував академічний курс "Планування та організація велосипедної мобільності".… Читати більше
П'ять провідних аптечних ритейлерів – аптека «Подорожник», «АНЦ», «Аптека 9-1-1», «Бажаємо здоров’я» та «АДД» сплатили… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський розкрив нові дані про кількість втрат серед українських захисників із початку… Читати більше
Спецслужби російської федерації створили таємний підрозділ, завданням якого є проведення диверсій і атак по всій… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.