Про це повідомляє The Guardian, пише Рубрика.
У дослідженні, проведеному під керівництвом Барселонського інституту глобального здоров'я (ISGlobal), розглядалися рівні забруднення в більш ніж 1400 регіонах 35 європейських країн, де проживає 543 мільйони людей.
Результати показують, що загальні рівні суспендованих твердих частинок (PM2.5 і PM10) і діоксиду азоту (NO2) знизилися в більшості частин Європи.
Щорічне зниження PM10 склало 2,72%, PM2,5 – 2,45%, а NO2 – 1,72%.
Протягом досліджуваного періоду рівні PM2,5 та PM10 були найвищими на півночі Італії та у Східній Європі. Високі рівні NO2 були зафіксовані на півночі Італії та в деяких регіонах Західної Європи, таких як південь Британії, Бельгія та Нідерланди. Високий рівень закису азоту може сприяти розвитку астми та потенційно підвищувати сприйнятливість до респіраторних інфекцій.
Зазначається, що близько 98% європейців живуть у районах, де, за даними ВООЗ, рівень забруднення повітря дрібними частинками PM2.5 є небезпечним для здоров'я, 80% – більшими частинками, відомими як PM10, і 86% – двоокисом азоту.
Крихітні частинки, визначені як PM2.5 і PM10, досить малі, щоб проникати глибоко в легені, але викликають проблеми зі здоров'ям, включаючи хвороби серця, рак і передчасні пологи. За оцінками, вони пов'язані з передчасною смертністю понад 400 000 людей у Європі щороку.
Експерти кажуть, що понад 200 000 з них можна було б запобігти, якби повітря в Європі відповідало рекомендаціям ВООЗ. Забруднення повітря твердими частинками відбувається внаслідок спалювання твердого та рідкого палива, здебільшого при виробництві електроенергії, побутовому опаленні та автомобільному русі. Вони також можуть утворюватися в повітрі в результаті хімічних реакцій між іншими забруднювачами.
Багато європейських міст запровадили зони з низьким рівнем викидів для транспортних засобів, зменшивши забруднення твердими частинками, а деякі країни, включаючи Польщу, зменшили свою залежність від вугільних печей.
Зазначимо, що у ЄС зафіксували на 8% менше викидів вуглекислого газу зі спаленого викопного палива у 2023 році, ніж у 2022 році, таким чином знизивши ці викиди до найнижчого рівня за 60 років.
Нагадаємо, відтепер в українському чат-боті SaveEcoBot зʼявилася можливість повідомити про забруднення довкілля. Скарга в SaveEcoBot дасть підстави для позапланової екоперевірки. Нові шаблони повністю відповідають нормам воєнного часу.
Окрім того, від команди ЛУН Місто Air у Тернополі запустили систему моніторингу якості повітря від команди ЛУН Місто Air.
Україна отримала три гелікоптери в рамках допомоги від польського Урядового агентства стратегічних резервів (RARS), зокрема… Читати більше
Командир легіону "Вільна Грузія" Бадрі Кварацхелія загинув у боях проти російської армії на території Курської… Читати більше
В Україні запущено онлайн-платформу "Вільний степ", призначену для допомоги людям, які пережили полон, тортури та… Читати більше
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення включити магнітно-резонансні томографи (МРТ) до списку медичних виробів, які можуть… Читати більше
Українці, які стали жертвами Волинської трагедії на території Польщі, також будуть вшановані. Про це Посол… Читати більше
Кабінет міністрів схвалив проєкт закону "Про Єдиний державний реєстр ветеранів війни". Про це повідомив у… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.