Про це пише Рубрика, посилаючись на Телеграм Міндовікілля.
У чому проблема?
За підрахунками Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, російська армія вже завдала шкоди українському довкіллю на понад 2 трильйона гривень. Знищена техніка окупанта перетворилась на понад 859 тисяч тонн відходів, які вже викинули в атмосферу більш ніж 83 тисяч тонн CO2.
"Довкілля не має кордонів, тому екоцид, який сьогодні відбувається в Україні, відчуватиме весь світ. Ми маємо фіксувати всі екологічні злочини та створити план з відновлення. Кожен громадянин сьогодні має стати на захист навколишнього середовища, зберегти неоціненні ресурси планети Земля", — зазначає лідерка найбільшого екоруху країни "Let's do it Ukraine" Юлія Мархель.
Яке рішення?
Тому, як зазначили у відомстві, ще торік під час зустрічі Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця з Послом Іспанії в Україні Рікардо Лопес-Аранда Хагу досягнуто домовленостей про співпрацю для створення відповідного фотопроєкту про екоцид в Україні.
А нещодавно питання продовження співпраці та сприяння роботі фотографа обговорили перший заступник Міністра Олександр Краснолуцький із заступником посла Іспанії в Україні Карлосом Гарсіа Паскуалем.
Як це працює?
За сприяння Міндовкілля іспанський фотограф вже побував у Київській, Чернігівській, Сумській, Харківській, Полтавській, Дніпропетровській та Одеській областях та відзняв кадри жахливих наслідків війни для природи.
На кшталт, серед іншого – і постраждалі території Гетьманського національного природного парку. Світлини лягли в основу масштабного матеріалу в одному з найвпливовіших іспанських видань EL PAIS.
Аудиторія видання — понад 700 тисяч читачів, які побачили знімки постраждалого українського довкілля.
Окрім того, створені знімки стануть основою для міжнародних виставок – щоб світ побачив катастрофічні наслідки російської війни для українського довкілля.
На сьогодні мета фотографа — поширити страшні кадри руйнувань не тільки в газетах, журналах та друкованих ЗМІ, а й розмістити їх на міжнародних виставках та спонукати людей підтримувати Україну.
"Для нас важливо, щоб світ бачив ту екологічну катастрофу, яку щодня спричиняє росія на території нашої країни. Кожна світлина є не лише фотофактом екологічних злочинів, але й закликом до світової спільноти діяти.
Тож Міндовкілля підтримує та готове сприяти у реалізації таких проєктів. Найближчим часом ми складемо маршрути, визначимо максимально безпечні місця та перелік знищених росією об'єктів, які варто було б показати усьому світові", – наголосив перший заступник Міністра Олександр Краснолуцький.
За його словами, міжнародне висвітлення наслідків збройної агресії рф в Україні є також важливою складовою реалізації пункту 8 Формули миру Президента України "Екологічна безпека".
Нагадаємо, що українські зоозахисники зібрали нові докази вбивства різних видів фауни задля задоволення, які російські військові вчиняють на окупованих територіях Херсонщини. Загарбники відстрілюють диких тварин та хизується цим на світлинах.
Окрім того, українські активісти гуманістичного руху UAnimals, щоб нагадати країнам західної Європи про екоцид, який росія вчиняє щодо українського довкілля, провів міжнародний перформанс, додавши сльози на статуях тварин в Іспанії, Британії, Польщі та Португалії.
Президентка Європейського парламенту Роберта Мецола висловила свою підтримку передачі Німеччиною крилатих ракет Taurus Україні. Про… Читати більше
У суботу, 23 листопада, Міністерства закордонних справ та посадовці ЄС приєдналися до українського народу, щоб… Читати більше
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте нещодавно зустрівся з новообраним президентом США Дональдом Трампом у Палм-Біч,… Читати більше
Кабінет Міністрів змінив порядок бронювання військовозобов’язаних, також критерії та процедуру визначення критично важливих підприємств та… Читати більше
У Карпатах господарює зима. У високогір'ї спостерігається погіршення погодних умов: тут мороз і сильний вітер, а… Читати більше
На базі медичної установи Міністерства внутрішніх справ у Києві запрацював новий реабілітаційний центр RECOVERY. Це… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.