В Україні з початком поширення електронних сигарет призупинилося падіння кількості курців

В Україні призупинилося падіння кількості курців із початком поширення електронних сигарет та тютюнових виробів електричного нагрівання.

Про це сказав в ефірі Українського радіо лікар Київського міського центру контролю та профілактики хвороб МОЗ, член Асоціації дієтологів України Отто Стойка, пише Рубрика.

"З 2005 року, тільки-но почали активно говорити про антитютюнові заходи і затвердили відповідний закон, почало знижуватися поширення куріння. Я думаю, що це не лише вплив закону, адже у нас немає такої культури дотримання законів, як на Заході. З іншого боку, про це почали багато говорити, куріння стало менш модним. Почали більше проявлятися антитютюнові активності, з'явилися попередження на пачках цигарок, і люди почали справді менше курити, стали більш свідомими. Запеклі курці можуть сказати, що на них це не вплинуло. І це правда. Але на людей, які мають меншу залежність, це впливає. Вони замислюються над тим, щоб кинути курити", – зазначив він.

За словами експерта, так тривало до 2015-2016 року, коли з'явилася популярність електронних сигарет і тютюнових виробів електричного нагрівання.

"Відтоді, на жаль, призупинилося оце падіння кількості курців. Десь з 2017-2018 року вона фактично залишається на місці. Новомодні пристрої самі по собі популярні, а також спонукають людей, зокрема, підлітків, до переходу на звичайні сигарети. Тож вони залишаються залежними від тютюну і нікотину", – констатував Стойка.

При цьому він підкреслив, що електронні сигарети теж завдають шкоди.

"Американська адміністрація, яка досліджує шкоду від цигарок, навіть не давала дозвіл на продаж тютюнових виробів електричного нагрівання, тому що з 53 речовин, які входять до їхнього складу, 7 – завдають шкоди в 10 разів більше, ніж звичайні цигарки. Хоча тютюнова індустрія, яка проводила дослідження, взяла тільки 40 компонентів з цих 53 і заявила, що там менше шкоди. Таким чином, фахівці зараз не говорять, що вони завдають менше шкоди. Вони теж завдають шкоди, просто все залежить від тривалості куріння", – сказав лікар.

На його думку, якщо дослідження цигарок почалися після Другої світової війни і в 1960-х роках було доведено їхню абсолютну шкоду і, як наслідок, рак легенів, то дослідження цих пристроїв можна очікувати років через 10-20.

«Можливо, наслідки будуть меншими, але все одно – це загроза. І тютюнова індустрія робить все, щоб люди залишилися залежними від цих виробів», – зазначив Стойка.

За даними опитування КМІС, на сьогодні в Україні 30% населення вживають тютюнові або нікотинові вироби: 43% чоловіки та 20% жінки.

Як повідомлялось раніше, через зростання споживання тютюну уряд Франції планує заборонити одноразові електронні сигарети на тлі розробки національного плану боротьби з курінням.

Також повідомлялось, що уряд Великої Британії має намір заборонити продаж одноразових вейпів й обмежити їхній асортимент.

Нагадаємо, українські студенти закликали Верховну Раду заборонити тютюнову викладку.

Свіжі дописи

  • Новини

Современные технологии, которые помогают обеспечить комфорт в доме круглый год

Современные технологии активно внедряются в повседневную жизнь, обеспечивают комфорт и тепло в доме. Чтобы не… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

Удар росіян по інтернату в Суджі: загинули 4 людини, тривають роботи з розбору завалів та надання допомоги постраждалим

Унаслідок авіаудару російських військ по інтернату в Суджі, що в Курській області, загинули 4 людини.… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

Кількість загиблих внаслідок російського удару по Полтаві зросла до дев’яти осіб

Кількість жертв внаслідок ракетного удару рф по п'ятиповерхівці у Полтаві знову зросла. Наразі вже відомо… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

“Зламай Тишу”: у Києві на станції метро відкрилася експозиція, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством

У вестибюлі станції метро «Золоті ворота» відкрилась виставка, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством «Зламай… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

На Хмельниччині відбудували школу, пошкоджену внаслідок обстрілу росіян

На Хмельниччині відновили Осташковецьку загальноосвітню школу, що зазнала пошкоджень внаслідок російського обстрілу в 2023 році.… Читати більше

Saturday February 1st, 2025
  • Новини

Литва визнала сотні громадян росії та Білорусі загрозою нацбезпеці та заборонила їм в’їзд

Минулого року 598 громадян Білорусі та 125 громадян росії були визнані такими, що становлять загрозу… Читати більше

Saturday February 1st, 2025

Цей сайт використовує Cookies.