Про це йдеться на сайті бренду, пише Рубрика.
У чому проблема?
Український національний костюм – це невичерпне джерело натхнення, гордості та практичного втілення у сучасній творчості дизайнерів. Українські вишиванки стали актуальним трендом. Їх носять дорослі й діти, чоловіки та жінки, українці та іноземці.
Якщо раніше подібний одяг одягали лише на тематичні заходи або на "Парад вишиванок", то сьогодні вишиті сорочки та елементи національного костюма стали невіддільною частиною повсякденного і ділового гардероба, особливо зараз під час повномасштабної війни з росією.
Українські виробники для створення вишиванок користуються різноманітними ресурсами, зокрема світлинами та картинами, щоб відтворити максимально правдиво орнаменти та кольори вишивки.
Яке рішення?
Портрет Гетьманівни Скоропадської раніше вважався зниклим, аж доки до Музею Гетьманства не звернулася Катерина Шаль із німецького містечка Оберстдорф. Жінка повідомила, що втрачена картина вже 40 років висить у їхньому родинному будинку.
Своєю чергою Etnodim за допомогою цієї картини відтворив вишиту сорочку дочки гетьмана Павла Скоропадського – Єлизавети Скоропадської.
Як це працює?
Як повідомили виробники, робота над реконструкцією сорочки почалася з вивчення портрета та фотографії Скоропадської.
На сайті бренду розповідають, що у розробці орнаменту та крою сорочки Скоропадської у нагоді стали:
Портрет надалі зберігатимуть у Німеччині, поки триває повномасштабна війна росії проти України.
Відновлену вишиту сорочку від Etnodim передали до колекції Музею Гетьманства.
Копію реконструйованої сорочки можна придбати на сайті бренду.
Довідка
Єлизавета Скоропадська – скульпторка, громадська діячка та амбасадорка України з козацького старшинського роду Скоропадських, родовід яких ведеться з 17 сторіччя, жила в еміграції, але обов'язком вважала покласти життя на користь країни.
Єлизавета відіграла велику роль в заснуванні та розвитку найбільших культурно-наукових організацій українців:
Нагадаємо, що в Україні 19 травня, відзначають Всесвітній день вишиванки. Згадаємо історію та традиції. Читайте докладніше у нашому матеріалі.
Окрім того, Рубрика писала про "Вільну нитку", яка виникла на базі притулку для жінок, що постраждали від домашнього насильства. Команда підприємства створює вишиванки зі старовинними орнаментами та манжети зі старого полотна.
У "Вільній нитці" навчають жінок з соціально незахищених категорій вишивати, аби ті могли себе утримувати. А частину свого прибутку направляють на розв'язання проблем притулку та підтримують інші соціальні проєкти. Читайте докладніше у нашому матеріалі: ""Ця сорочка — оберіг, який має сенс та силу": як працює жіноче соціальне підприємство, що відтворює давню вишивку".
З 25 грудня до 10 січня Львовом курсуватиме різдвяний трамвай з колядками. Він буде на маршруті… Читати більше
Миколаївський краєзнавець, колекціонер, моделіст Андрій Шинкаренко разом зі своїм сином Андрієм розробили та виготовили оригінальні… Читати більше
Українці у середу, 25 грудня, могли отримати фейкові повідомлення про заборгованість перед "Новою поштою". Проте… Читати більше
Оборонне відомство кодифікувало і допустило до постачання у підрозділах Сил оборони безпілотний авіаційний комплекс «Щедрик»… Читати більше
У Національному аерокосмічному університеті ім. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» відновили приміщення навчально-експериментальних майстерень, пошкоджених російськими… Читати більше
На борту літака авіакомпанії Azerbaijan Airlines, який сьогодні зранку впав поблизу Актау в Казахстані, перебувало… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.