Проведення так званих виборів на ТОТ України засудили майже 60 країн ООН
Майже шістдесят країн Організації Об'єднаних Націй виступили із засудженням спроб російської федерації організувати незаконні президентські "вибори" на тимчасово окупованих територіях України.
Про це йде мова у спільній заяві цих країн, яку зачитав перед засіданням Ради Безпеки ООН напередодні постійний представник України при ООН Сергій Кислиця, передає Укрінформ
"Ми найрішучішим чином засуджуємо нелегітимні спроби Російської Федерації організувати "вибори" президента Росії на тимчасово окупованих територіях у межах міжнародно визнаної території України", – зазначають автори документа.
Окрім того, у заяві додали, що "проведення виборів на території іншої держави-члена ООН без її згоди є відвертим нехтуванням принципів суверенітету та територіальної цілісності".
Як наголосили у документі, згідно з міжнародним правом такі вибори не мають жодної юридичної сили.
У заяві також вказали, що відповідно до резолюції Генасамблеї ООН від 12 жовтня 2022 року спроби рф провести так звані "референдуми" у вересні 2022-го в окремих районах Донецької, Херсонської, Луганської та Запорізької областей України є недійсними з погляду міжнародного права. Тому вони не можуть бути підставою для будь-якої зміни статусу цих регіонів України.
Відповідно до іншої резолюції – від 27 березня 2014 року – це саме стосується так званих "референдумів", проведених росією в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі.
Країни-підписанти закликали всі держави й міжнародні організації:
- не визнавати жодних змін статусу цих регіонів,
- утримуватися від будь-яких дій чи угод, які могли б бути витлумачені як визнання зміненого статусу.
Заяву підписали, крім України та країн Європи, Японія, Австралія, Аргентина, Канада, Ліберія, Маршаллові острови, нова Зеландія, Палау, Південна Корея, США, Уругвай, Чилі, Коста-Ріка, Ізраїль.
Нагадаємо, що 15 березня Рада Безпеки ООН збиралася для обговорення спроб росії організувати незаконні "вибори" президента рф на тимчасово окупованих територіях України.
Варто додати, Міністерство закордонних справ України заявило, що проведення так званих "виборів президента Російської Федерації" на тимчасово окупованих територіях України:
- Автономній Республіці Крим та місті Севастополі,
- частинах Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України – є незаконним та не матиме жодних правових наслідків.
Що відомо про вибори в росії
Як повідомлялось раніше, вибори президента росії відбудуться 17 березня − відповідну постанову ухвалила Рада Федерації 7 грудня. Водночас російський ЦВК постановив, що вибори триватимуть три дні: із 15 до 17 березня.
Нагадаємо, що російський диктатор володимир путін оголосив, що буде висуватися на новий президентський термін у 2024 році.
Журналісти напередодні виборів вирішили проаналізувати, в якому стані глава кремля збирається йти на 5-й термін і правити країною щонайменше до 2030 року. Їхній висновок − путін дуже втомився і поводиться дивно.
Зауважимо, що путіна обирали президентом Росії у 2000, 2004, 2012 і 2018 роках. Перед виборами 2012 року у 2008 термін президентських повноважень збільшили з 4 до 6 років.
Після ухвалення поправок до Конституції рф у 2020 році путін отримав право виставляти свою кандидатуру і на президентських виборах 2024 року. Володимир путін при владі вже 21 рік.