Про це інформує Рубрика, посилаючись на Урядовий портал.
У чому проблема?
На сьогодні для розвитку та реалізації ефективної медичної реформи у центрі уваги стоїть пацієнт із власними потребами та інтересами. Саме пацієнтоорієнтованість – це одночасно пріоритет та фундамент для якісної, доступної та безоплатної медичної допомоги.
"Ми оперативно реагуємо на нові виклики, спричинені війною, та розширюємо перелік медичних послуг у межах ПМГ. Таким чином, у непростих умовах, медреформа є пацієнтоорієнтованою. Однак, попри це, у пацієнтів й досі немає повної інформації щодо безоплатної медичної допомоги, обстежень, ліків та роботи медзакладів", зазначив Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко.
Яке рішення?
"Саме тому разом із партнерами ми анонсуємо запуск пілотної ініціативи для підвищення обізнаності людей у сфері охорони здоров'я – представників пацієнтів", повідомивочільник відомства.
За словами чиновника, така ініціатива створить у лікарнях сприятливе середовище, орієнтоване на потреби пацієнта.
"Також таке рішення здатне покращити доступ українців до якісної безоплатної медичної допомоги та знання про свої можливості й права", додав Ляшко.
Проєкт втілюється Національною службою здоровʼя разом з Рухом ЧЕСНО та за підтримки Міністерства охорони здоровʼя, Світового банку та Посольства Швейцарії в Україні.
Як це працює?
В МОЗ пояснюють, що представниками пацієнта є спеціалісти, які успішно пройшли тренінгове навчання і залучені для роз'яснення пацієнтам у медзакладах загальних питань.
Зокрема, мова йде про:
Як очікують, наявність представників пацієнта допоможе скоротити час розв'язання можливих проблемних питань між пацієнтом та медичним персоналом.
Запуск програмиДана ініціатива працюватиме у п'яти медзакладах:
Також зазначають, що безпосередня робота представника пацієнта у закладі у пілотному режимі триватиме 2 місяці: у березні та квітні.
"Пілотування проєкту призначене для апробації механізму перед його подальшим масштабуванням", підкреслили у релізі.
У кожному з відібраних закладів представники працюватимуть у команді з двох людей. Для ефективної роботи:
Протягом усього часу роботи в закладі представники пацієнта будуть взаємодіяти з пацієнтами:
Нагадаємо, що пілотний проєкт "Укрпошта. Аптека" охоплює не лише Донеччину, а й розширюється на прикордонні області, такі як Запоріжжя, Миколаївщина, Харківщина, Херсонщина, Чернігівщина та Сумщина задля забезпечення українців потрібними ліками.
Після нічних пусків безпілотників вранці на Різдво російська федерація завдала масовано атакувала Україні, використавши балістичні… Читати більше
У КНП «Бурштинська центральна міська лікарня Бурштинської міської ради» запрацювало сучасне реабілітаційне відділення. На його… Читати більше
У Центральній муніципальній бібліотеці міста Салоніки (Греція) у рамках реалізації глобального проєкту, який втілюється під… Читати більше
З-під завалів багатоквартирного будинку в Кривому Розі, куди росіяни поцілили балістичною ракетою, дістали постраждалу людину.… Читати більше
Вінницька письменниця Валентина Павленко заснувала літературну премію імені полеглого на війні сина Ярослава Строя. Про… Читати більше
24 грудня Укрпошта презентувала фінальний поштовий випуск року – «Нова радість стала». Цей випуск, натхненний найвідомішою… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.