Новини

Пацієнти з прифронтових територій Донеччини отримують консультації лікарів дистанційно: як працює це рішення

Пацієнти з прифронтових територій Донецької області можуть отримувати консультації лікарів-спеціалістів дистанційно завдяки впровадженню телемедицини в Обласному медичному обʼєднанні Краматорська. 

Про це розповідає Рубрика, посилаючись на МОЗ.

У чому проблема?

Після початку повномасштабної війни десятки тисяч українців втратили повноцінний доступ до медичної допомоги. Так, наприклад, можливість отримати консультацію лікаря-спеціаліста сьогодні не завжди є доступною для пацієнтів, які проживають на прифронтових територіях.

Втім, сучасні технології дозволяють долати барʼєри війни та зближують лікарів і пацієнтів. Прикладом є досвід застосування телемедицини в одному з найбільших медичних закладів Донеччини – Обласному медичному обʼєднанні міста Краматорська.

«До повномасштабної війни у закладі також були доступні телеконсультації, проте на той час практично не було попиту на такі послуги, – зазначає Олександр Володимирович Гейко – директор КНП "Обласне територіальне медичне об'єднання м. Краматорськ". – Втім, ситуація дуже швидко змінилася. Ми почали отримувати безліч запитів пацієнтів. У перші місяці війни цей процес був досить хаотичним та неконтрольованим. За деякий час ми структурували надання дистанційної допомоги та сформували окремий підрозділ у закладі, який почав стрімко та системно розвиватися».

Яке рішення?

Сьогодні в Обласне медичне обʼєднання входить Центр сучасної онкології, Центр нефрології та діалізу, Центр кардіохірургії, Діагностичний центр та допоміжні служби. До початку війни у зоні обслуговування закладу мешкало близько мільйона українців з Донецької, Луганської та Харківської областей. Тепер же лікарня охоплює близько 350 тисяч пацієнтів, які залишилися проживати у регіоні.

З початком активних бойових дій медичний заклад першим зіштовхнувся з викликами війни –  частина фахівців переїхали, виникли логістичні проблеми та безпекові ризики. У звʼязку з цим у регіоні зріс попит на проведення віддалених телеконсультацій лікарями-спеціалістами.

Як це працює?

У березні минулого року, в рамках гуманітарної допомоги Україні, медичне обʼєднання Краматорська отримало пристрій віртуальної присутності – робот Teladoc, а також доступ до телемедичної платформи «Solo», яка забезпечує віддалені консультації пацієнта з лікарем. Вже буквально за кілька днів рішення стало частиною рутинної роботи закладу. З того часу обʼєднання почало активно розгортати телемедичну мережу. А вже з липня минулого року рішення було інтегроване у медичному закладі Словʼянська.

Головний запит серед пацієнтів – консультації з лікарями-спеціалістами – ревматологом, ендокринологом, кардіологом, судинним хірургом, онкологом, гематологом, урологом, нефрологом та ін.

Велика частина спеціалістів обʼєднання з початком воєнних дій у регіоні переїхали до Львова, Стрия, Києва, Харкова та інших міст, проте  продовжують надавати медичну допомогу своїм пацієнтам попри сотні кілометрів відстані. Крім  того, заклад розширює свою телемедичну мережу  та залучає й інших спеціалістів, доступ до яких за місцем проживання пацієнта є практично неможливим.

«Серед лікарів, які проводять телеконсультації, є лікар-гематолог, який працює в одному із провідних закладів країни. Навіть до війни потрапити до такого фахівця пацієнтам було надзвичайно складно – необхідно було поїхати до Києва, довгий час чекати на прийом у черзі й т. д. Зараз хворий може отримати таку консультацію, заключення та призначене лікування дистанційно, і лише за необхідності лікар може запросити пацієнта на фізичний прийом», – додає Олександр Володимирович.

У МОЗ зауважують, що 100% дистанційних консультацій, які проводяться на базі медичного обʼєднання Краматорська через Teladoc, фіксуються в електронній системі охорони здоровʼя (ЕСОЗ) через медичну інформаційну систему – за це відповідає окремий відділ у закладі. Це надзвичайно важливо, адже надалі пацієнт може продовжити лікування з іншим лікарем, в іншому місті, при цьому історія його візитів буде відображатися в електронній медичній картці пацієнта.

 

Свіжі дописи

  • Новини

Зеленський: Сили оборони зберігають буферну зону в Курській області, щоб убезпечити Суми й Харків

Сили оборони України продовжують зберігати "буфер" в Курській області. Це застерігає території Сумської та Харківської… Читати більше

Sunday January 26th, 2025
  • Новини

Житель Курахового вирвався з російського полону: зі зламаною ногою чоловік добрався до українських військових

Житель Курахового, що на Донеччині, Олег опинився в заручниках росіян після того, як вони захопили… Читати більше

Sunday January 26th, 2025
  • Новини

У Львівському медуніверситеті створили сучасний хірургічний блок для навчання бойових медиків

У Віварії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького завершили капітальний ремонт хірургічного блоку, який… Читати більше

Sunday January 26th, 2025
  • Новини

Зеленський призначив командувача Сухопутних військ Драпатого керівником ОСУВ “Хортиця”

Президент України Володимир Зеленський направив генерал-майора Михайла Драпатого для керівництва оперативно-стратегічним угрупованням військ «Хортиця» в… Читати більше

Sunday January 26th, 2025
  • Новини

Україна і Молдова підписали угоду про взаємне визнання дипломів про освіту та наукових ступенів

Україна та Молдова підписали угоду, за якою в обох країнах взаємно визнаватимуть дипломи про освіту та… Читати більше

Sunday January 26th, 2025
  • Новини

У Рубіжному росіяни вимкнули мобільну мережу. Для зв’язку функціонують лише 4 таксофони, – Лисогор

В окупованому росіянами Рубіжному, що в Луганській області, функціонують лише чотири таксофони, окупанти відключили мобільний… Читати більше

Sunday January 26th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.