Комісія ООН представила новий звіт про воєнні злочини російських військ в Україні

Нові докази того, що російська влада та її війська вчинили воєнні злочини та порушили міжнародне та гуманітарне право на тимчасово окупованих українських територіях, задокументувала Незалежна міжнародна комісія ООН з розслідування порушень в Україні.

Про що йдеться у доповіді комісії, інформує Рубрика

Зазначається, що комісія занепокоєна постійним застосуванням вибухової зброї в цивільних районах. Численність таких атак свідчить про закономірність ігнорування російськими збройними силами можливого завдання шкоди цивільному населенню. Станом на 15 лютого 2024 року, за даними УВКПЛ, в результаті таких нападів було вбито 8 898 осіб та поранено 18 818 осіб. Фактичне число, ймовірно, вище.

Комісія дійшла висновку, що бойові дії у Маріуполі та облога міста на початку повномасштабного вторгнення мали надзвичайно серйозний вплив на цивільне населення. Супутникові знімки свідчать про суцільне винищення цілих районів міста, зокрема постраждало 15 555 споруд (831 зруйновано, 5 877 сильно пошкоджено та 8 847 помірно пошкоджено), однак фактична шкода є значно більшою.

Мешканці розповідали про нестерпні страждання, яких вони зазнали під час нещадних обстрілів та повітряних бомбардувань, що спричинили масову загибель людей, поранення та руйнування. За словами цивільних, після того, як вони вибрались із укриттів, то побачили трупи, що лежали розкидані на вулицях та в руїнах власних будинків. Дані отримані комісією, свідчать про те, що в Маріуполі було пошкоджено або зруйновано принаймні 58 об'єктів медичної інфраструктури та 11 електростанцій.

У звіті зазначається, що нещодавні невибіркові напади у порушення міжнародного гуманітарного права, вчинені російськими збройними силами, призвели до жертв серед цивільного населення, а також до руйнування та пошкодження цивільних об'єктів, зокрема тих, що перебувають під захистом, таких як лікарні та об'єкти культурної спадщини. У багатьох випадках російські збройні сили не вживали можливих запобіжних заходів, щоб переконатися, що постраждалі об'єкти не є цивільними.

"Ми занепокоєні масштабами, тривалістю і тяжкістю розслідуваних комісією порушень і злочинів, а також їхнім впливом на потерпілих та постраждалі громади", – заявив голова комісії Ерік Мьосе.

Нові докази підтверджують попередні висновки комісії про те, що практика застосування тортур до цивільних, до якої вдається російська влада в Україні та Російській Федерації, є поширеною та систематичною.

"У поточній доповіді комісія зосередила свою увагу на випадках катування українських військовополонених та описала моторошне поводження із ними в декількох місцях позбавлення волі в Російській Федерації. Свідчення потерпілих показують всю нещадність та жорстокість цього поводження, що завдавало жертвам сильного болю та страждань під час тривалого утримання під вартою. Все це здійснювалося з кричущою зневагою до людської гідності та спричинило довготривалі фізичні та психічні травми", – йдеться у доповіді.

Розслідування також виявили подальші докази незаконного переміщення дітей на підконтрольні Росії території.

У доповіді задокументовано випадки зґвалтувань та іншого сексуального насильства, вчиненого щодо жінок та дівчат за обставин, в рамках яких це також прирівнюється до катувань. У звіті також викладено подробиці випадків сексуалізованих катувань і погрози зґвалтування військовополонених-чоловіків.

"Комісія рішуче засуджує всі порушення та відповідні злочини. Поточні висновки комісії свідчать про необхідність проведення подальших розслідувань, зокрема з метою встановлення, чи можуть деякі з виявлених інцидентів прирівнюватися до злочинів проти людяності", – йдеться у звіті.

Також комісія заявляє про незаконне захоплення російською владою культурних цінностей на тимчасово окупованих українських територіях.

Насамкінець, комісія знову наголошує на важливості забезпечення ідентифікації злочинців та притягнення їх до відповідальності. Притягнення винних до відповідальності має вирішальне значення, але не менш важливою є турбота про потреби потерпілих.

"Комісія у рівній мірі наголошує на значущості інших аспектів притягнення до відповідальності, таких як встановлення істини, репарації та гарантії неповторення", – йдеться у повідомленні.

У цій доповіді наведено висновки комісії за час її роботи у рамках другого мандату. Комісія представить свою доповідь Раді ООН з прав людини в Женеві на початку наступного тижня.

Довідка

Незалежну міжнародну комісію з розслідування порушень в Україні було створено Радою ООН з прав людини у 2022 році для розслідування всіх ймовірних порушень та утисків прав людини та порушень міжнародного гуманітарного права, а також пов'язаних із ними злочинів у контексті агресії російської федерації проти України. До складу комісії входять Ерік Мьосе (голова), Пабло де Грейф та Врінда Ґровер.

Нагадаємо, як раніше повідомляла Рубрика, 5 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт командувача дальньої авіації росії Сергія Кобилаша та командувача Чорноморського флоту рф Віктора Соколова. Як зазначається, відповідне рішення схвалили у межах розслідування потенційних воєнних злочинів російських окупантів на території України, скоєних у період з 10 жовтня 2022 року до 9 березня 2023 року.

Міжнародний кримінальний суд видав обидва ордери на арешт на підставі клопотань, які були подані стороною обвинувачення.

Свіжі дописи

  • Новини

Сполучені Штати готують новий пакет військової допомоги для України, який оголосять найближчими днями

Помічник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван заявив, що його країна готує новий… Читати більше

Monday May 13th, 2024
  • Новини

ЮНІСЕФ: у середньому щодня дві дитини стають жертвами війни в Україні, майже 2 тисячі – загинули або поранені

Щонайменше 1993 дитини в Україні були вбиті або поранені з початку повномасштабного вторгнення рф 24 лютого… Читати більше

Monday May 13th, 2024
  • Новини

У зв’язку з обстрілами окупантів у двох населених пунктах Сумської області оголосили евакуацію

У Сумській області почали проводити евакуацію з міст Білопілля та Ворожба. Це пов'язано з російськими… Читати більше

Monday May 13th, 2024
  • Новини

З російської окупації на Україну повернули ще 9 дітей разом з родинами

Благодійна організація Save Ukraine повернула з російської окупації ще дев’ятьох українських дітей разом з їхніми… Читати більше

Monday May 13th, 2024
  • Новини

Генштаб: на Харківському напрямку ворог збільшив кількість атак, за добу на фронті зафіксовано близько 140 боєзіткнень

Між Силами оборони України та російськими військами протягом доби відбулися близько 140 бойових зіткнень. Також… Читати більше

Monday May 13th, 2024
  • Новини

Винищувачі F-16 будуть в Україні протягом місяця, – прем’єр-міністерка Данії

Винищувачі F-16, які Данія передає Україні, будуть у розпорядженні Повітряних сил ЗСУ протягом місяця. Про… Читати більше

Monday May 13th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.