У Бундестазі відбуваються дебати щодо передачі Україні ракет Taurus: що відомо
У Німеччині в пленарній залі Бундестагу йде обговорення по пункту порядку денного під назвою "Послідовно продовжувати підтримку України – прийняти рішення про доставку крилатих ракет Taurus".
Про це повідомляє Укрінформ, передає Рубрика.
Ініціатором подання виступила, як і раніше, найбільша опозиційна фракція – ХДС/ХСС. Поіменному голосуванню передуватимуть майже півторагодинні дебати.
"Підготовка та передача важкого озброєння Німеччиною та іншими державами-союзниками дозволила Україні протистояти російській агресії в героїчній оборонній битві та запобігти подальшим широкомасштабним досягненням російських агресорів", – йдеться у заяві депутатів консервативного блоку.
У ній підкреслюється, що попри вже надану допомогу українським військам не вистачає можливостей цілеспрямовано атакувати лінії постачання, командні пункти та матеріально-технічні структури російських окупантів, щоб створити основу для подальших успішних наступальних дій.
У поданні нагадується, що Україна звернулася до Німеччини з проханням поставити їй крилаті ракети Taurus у травні 2023 року.
Депутати критикують "занадто нерішучу позицію федерального уряду та його постійні виправдання".
У поданні йдеться, що федеральний уряд, якщо справді переслідує мету, що Україна має виграти у цій війні, тоді він має передати таку ефективну систему. Також зауважується, що це відповідає власним безпековим інтересам Німеччини.
Україна та Rheinmetall підписали меморандум щодо створення підприємства з виробництва боєприпасів: у чому рішення
Окрім постачання крилатих ракет Taurus, парламентська група Християнсько-демократичного союзу та Християнсько-соціального союзу закликає федеральний уряд почати навчати українських солдатів користуванню цією системою та усунути прогалини в забезпеченні бундесверу, які виникнуть внаслідок передачі ракет Україні, шляхом негайної закупівлі нових.
Зазначимо, що попереднє голосування за подібним поданням ХДС/ХСС із закликом передати Україні Taurus відбулось 22 лютого. Тоді за пропозицію проголосували 182 депутати, проти – 480, утрималися – 5.
Напередодні, 13 березня, канцлер ФРН Олаф Шольц, виступаючи в Бундестазі, категорично заявив, що проти передачі Україні Taurus. Він назвав "безвідповідальним" використовувати ці збройні системи без участі та контролю з боку німецьких солдатів. Залучення німецьких військових до війни канцлер вважає абсолютно неприпустимим.
Комітет Бундестагу в закордонних справах також рекомендував відхилити пропозицію.
Що відомо про пропозицію британського міністра?
Раніше в інтерв'ю для "Süddeutsche Zeitung" міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон заявив, що хоче "якомога тісніше співпрацювати з німецькими партнерами, щоб допомогти Україні". Він тоді мав на увазі допомогу з поставками ракет Taurus для країни.
За його словами, для цього стане можливий варіант щодо обміну кільцями, завдяки чому це може зняти занепокоєння канцлера Олафа Шольца.
До прикладу, Кемерон запропонував, що Німеччина передасть Британії ракети Taurus, а Лондон натомість надасть Україні додаткові ракети Storm Shadow.
Відомо, що німецький лідер не хоче постачати Україні ракети Taurus, адже боїться, що таким чином країна буде втягнута у війну.
Своєю чергою президент Володимир Зеленський розповів, як Taurus може змінити хід війни в Україні.
Раніше про такий варіант писало видання Bloomberg з посиланням на джерела у британському уряді. Там зазначали, що позиція Берліна щодо ракет Taurus "викликає роздратування" в Лондоні.