Про це йдеться в тексті повного коментаря для Financial Times, яке опублікувало оборонне відомство, пише Рубрика.
Так, у розмові з журналістами представники Міноборони зазначили, що з міркувань безпеки не можуть коментувати точну кількість людей, необхідних для залучення до Сил оборони.
Кількість у 400–500 тисяч людей там назвали «загальними оцінками», які можуть змінюватися залежно від розвитку бойових дій і які неможливо задовольнити одразу.Крім того, у Міноборони відповіли на запитання про те, чому не можна мобілізувати замість звичайних громадян працівників СБУ та поліції, які мають часткову підготовку. Так, там зазначили, що повномасштабній агресії неможливо протистояти лише силами професіоналів.
«Коли на Україну напала держава із втричі більшим населенням та суттєвою перевагою у чисельності війська й спроможності ВПК, мобілізація громадян, придатних до військової служби, — єдиний механізм, що дозволяє стримати ворога та врятувати країну, міста, людей», — йдеться у відповіді оборонного відомства.
Нагадаємо, що видання Financial Times опублікувало матеріал із коментарями Міністерства оборони України, у якому йшлося про те, що Україна планує мобілізувати до Сил оборони до 500 тисяч людей.
Як писало FT, кількість українських військових на фронті оцінюється у 330 тисяч людей. Решту новомобілізованих планують залучити для заміщення втрат і покриття інших військових потреб, залежно від ситуації на полі бою.
Проте згодом видання змінило текст матеріалу, й прибрало інформацію про те, що мобілізація має на меті одномоментно замінити цю кількість військових на фронті.
Законопроєкт про мобілізацію
25 грудня Кабмін вніс до Ради законопроєкт "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".
У ньому прописані пропозиції, зокрема, щодо:
30 січня уряд повторно вніс до Верховної ради законопроєкт про мобілізацію, військовий облік та проходження військової служби. Документом, зокрема, пропонується змінити порядок її проведення.
Також пропонують запровадити заходи впливу на ухилянтів, які можуть бути застосовані за рішенням суду.
А вже 7 лютого Верховна Рада підтримала у першому читанні урядовий законопроєкт про мобілізацію.
Напередодні Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони й розвідки розпочав розгляд законопроєкту про мобілізацію до другого читання. Він має опрацювати більше ніж 4 тисяч правок.
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський визначив кожному командирові бригади створити штатний підрозділ рекрутингу. Про… Читати більше
За результатами підрахунку 95% бюлетенів у другий тур виборів президента Румунії виходять незалежний кандидат Калін… Читати більше
За даними експертів Інституту вивчення війни (ISW), останнім часом російські війська просуваються значно швидше, ніж… Читати більше
Залишатися зі світлом, попри відключення електроенергії? Цілком можливо і доступно, якщо мати лампу із вбудованим… Читати більше
У столиці 25 листопада спостерігається тимчасове погіршення стану повітря, особливо в Дарницькому та Дніпровському районах.… Читати більше
російські загарбники вранці, 25 листопада, обстріляли Харків. Унаслідок атаки є поранені серед цивільних мешканців. Про… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.