Єврокомісія підготувала переговорну рамку щодо членства України та Молдови в ЄС
Єврокомісія підготувала переговорну рамку щодо членства України й Молдови в ЄС. Тепер її почнуть обговорювати серед країн-членів Євросоюзу.
Про це йдеться у повідомленні на сайті ЄК, пише Рубрика.
Рамки переговорів встановлюють керівні принципи та принципи переговорів щодо вступу з кожною країною-кандидатом.
Проєкт рамок, підготовлений Єврокомісією, складається з трьох частин:
- принципи, що регулюють переговори про вступ,
- суть переговорів
- процедура переговорів.
Метою переговорів є прийняття Україною та Молдовою правової системи ЄС у повному обсязі та забезпечення повної імплементації та виконання європейського законодавства.
Після остаточного схвалення ЄС проведе міжурядову конференцію з Україною та Молдовою — і тоді перемовини про вступ розпочнуться офіційно.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна стала ще на крок ближче до старту переговорів та членства в Європейському союзі.
"Цей крок — свідчення досягнень України, нашої трансформації та того факту, що Україна обов'язково буде членом ЄС. Пріоритет нашого Уряду — зробити так, аби це сталося якнайшвидше", — написав він у Телеграм.
Напередодні віцепрем'єрка Ольга Стефанішина заявила, що Україна завершила виконання всіх рекомендацій, отриманих від Європейської комісії, для надання переговорної рамки стосовно вступу в ЄС.
Що відомо про перемовини щодо вступу України до ЄС
Як писала Рубрика, 8 листопада Європейська комісія офіційно рекомендувала державам ЄС почати переговори щодо вступу до Євросоюзу України.
Тоді ж ЄК представила звіт щодо прогресу України у 2023 році з подальшими рекомендаціями. Серед них — необхідність виконати всі рекомендації Венеційської комісії стосовно нацменшин, а саме внести деякі зміни до законодавства про державну мову, ЗМІ та освіту.
Нещодавно в Офісі Президента зазначили, що Україна виконала понад 90% рекомендацій Європейської комісії.
24 лютого президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Європейська комісія готується надати загальні рамкові умови для початку перемовин з Україною про вступ до ЄС у березні 2024 року.
Зазначаться, що після одноголосного рішення Євроради про початок перемовин Україна має впроваджувати закони та стандарти ЄС. Дотримання всіх вимог має підтвердити кожна країна-член ЄС.
Початок переговорів одночасно з іншою країною не гарантує завершення в той самий час, оскільки темп перемовин залежить від швидкості реформ та узгодження з законодавством ЄС у кожній країні.