У Ватикані уточнили скандальну заяву Папи: "Агресор має першим припинити вогонь"
Кардинал П'єтро Паролін, державний секретар Ватикану, друга людина після Папи заявив, що першою умовою будь-яких переговорів щодо припинення війни в Україні є те, що росія має припинити свою агресію.
Про це пише Рубрика з посиланням на Corriere della Sera.
Коментуючи скандальну заяву Папи Франциска про те, що Україна має "продемонструвати мужність білого прапора" і розпочати переговори з Росією, щоб покласти край дворічній війні, Паролін заявив, що заклик понтифіка полягає в тому, що потрібно "створити умови для дипломатичного рішення у пошуках справедливого та міцного миру".
"У цьому сенсі очевидно, що створення таких умов залежить не лише від однієї зі сторін, а й від обох, і першою умовою мені видається саме припинення агресії", – додав він.
Паролін заявив, що Ватикан "продовжує вимагати "припинення вогню" (у першу чергу агресор має припинити вогонь) і, отже, розпочала переговори".
Державний секретар Ватикану також зазначив, що Франциск вважає, що "переговори – це не слабкість, а сила, це не капітуляція, а сміливість".
"Війна, розв'язана проти України, є наслідком не неконтрольованого стихійного лиха, а лише людської свободи, і та ж людська воля, яка стала причиною цієї трагедії, також має можливість і відповідальність зробити кроки, щоб покласти їй край і прокласти шлях до дипломатичного рішення", – сказав він.
Заява папи Франциска
Нагадаємо, що напередодні Папа Римський Франциск зробив неочікувану заяву щодо війни на території України в інтерв'ю швейцарського телеканалу RSI, яке відбулося ще у лютому та має бути опубліковане 20 березня.
Згідно з записом понтифік заявив, що найсильніший той, хто має мужність підняти "білий прапор" та вести перемовини.
"Це одна з інтерпретацій, це правда. Але я думаю, що найсильніший той, хто дивиться на ситуацію, думає про людей, має мужність підняти "білий прапор" та веде переговори", – сказав Франциск.
Він також додав, що переговори мають проходити за посередництва інших країн.
Варто пояснити, що Франциск й раніше закликав до дипломатичного врегулювання війни між Україною та росією, втім, цього разі він вперше фактично закликав Київ здатись.
Заяву Франциска викликала засудження з боку президента Латвії Едгарса Рінкевичса, який заявив, що перед злом не можна капітулювати.
"Мій недільний ранок: Не можна капітулювати перед злом, треба боротися з ним і перемагати його, щоб зло підняло білий прапор і капітулювало", – написав Рінкевичс.
Тим часом у Ватикані вже виправдались за слова понтифіка й відзначили, що Папа Римський мав на увазі не капітуляцію Києва, а лише діалог шляхом переговорів.
За словами Бруні, в інтерв'ю швейцарському телеканалу Франциск підхопив запропонований журналістом образ "білого прапора, щоб позначити припинення військових дій, перемир'я, яке мало б бути досягнуте через мужність вести переговори".
Також у Польщі відреагували за заяву Понтифіка. Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що потреба в перемовинах з росією одразу ж відпаде, як тільки російський диктатор Володимир путін виведе свої війська з української території.
А міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зазначив:
"Найсильніший — той, хто у битві добра зі злом стає на бік добра, а не намагається зрівняти їх, назвавши це "переговорами"".
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг відкинув заклик Папи Римського до України "підняти білий прапор" і почати переговори з РФ. При цьому Столтенберг закликав усіх союзників продовжувати надавати Києву військову підтримку.
Водночас міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок розкритикувала заяву Папи, заявивши, що не розуміє його закликів до переговорів.
"У наш час я цього не розумію. Можливо, нам варто їхати в Україну з тими, хто висуває вимоги мирних переговорів", – сказала Бербок.
Говорячи про війну РФ проти України, міністерка зазначила, що деякі речі можна зрозуміти, тільки побачивши їх на власні очі.
Міністерство закордонних справ України 11 березня викликало папського нунція, щоби висловити "розчарування" заявою Франциска.