У Повітряних силах пояснили, які особливості мають Су-34 та Су-35, що раніше збили захисники
Російські літаки Су-34 та Су-35 для вдалого ураження цілей мають певний радіус дії, тому чим ближче ворожий пілот наближається до цілі, тим більше він ризикує бути збитим українськими силами протиповітряної оборони.
Про це йде мова в матеріалі РБК-Україна "Повітряний бій. Як Росія втрачає літаки й чи справді в України є проблеми з ППО".
Нагадаємо, що з 17 лютого по 2 березня були вражені дванадцять Су-34 та два Су-35.
"Ці "сушки" були уражені зокрема на Донецькому, на Маріупольському напрямках і на півдні. Вони б'ють на відстані приблизно 50 кілометрів від лінії бойового зіткнення, загалом керована авіаційна бомба пролітає близько 70 кілометрів", – пояснив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.
Полковник зазначив, що чим ближче дані літаки підлітають, тим далі вони можуть скинути бомбу. Однак таким чином російські пілоти більше ризикують потрапити до зони ураження української ППО,
Речник зауважує, що зазвичай КАБи скидає Су-34, а Су-35 здійснює прикриття. Втім останній також здатний використовувати різні типи озброєння, в тому числі керовані авіабомби.
Також ці винищувачі можуть запускати ракети Х-59, які росіяни використовують для ударів по об'єктах, що знаходяться на дальності до 285 кілометрів, і протирадіолокаційні Х-31П.
"Крім того, з ними періодично працюють вертольоти, що встановлюють радіоперешкоди. Су-34, як правило, летить із двома бомбами. Їх застосовують на різних напрямках – і на північному сході, і на сході, і на півдні – для завдання ударів", – розповів полковник.
Збиття російських літаків
Нагадаємо, протягом лютого та на початку березня Повітряні сили ЗСУ повідомили про знищення 14 російських літаків:
- 17 лютого — два винищувачі-бомбардувальники Су-34 та один винищувач Су-35;
- 18 лютого — Су-34;
- 19 лютого — Су-34 та винищувач Су-35С;
- 21 лютого — Су-34;
- 27 лютого — два Су-34;
- 29 лютого — три Су-34;
- 1 березня винищувач-бомбардувальних Су-34,
Окрім того, 23 лютого в Силах оборони повідомили про те, що над Азовським морем було збито російський літак А-50.
У ГУР зазначали, що збити вдалося нову модернізовану російську версію літака, вартість якого становить 350 мільйонів доларів. Це – другий А-50, який ЗСУ знищили з початку війни.
Раніше вважалося, що російські літаки А-50 "неможливо збити". За словами військових, тепер росіяни на півдні намагаються замінити збитий А-50 розвідувальними дронами.
За даними Генштабу ЗСУ, з початку повномасштабного вторгнення українські військові загалом знищили 347 російських літаків.