Європарламент анонсував старт цифрового гаманця, до тестування долучиться й Україна: у чому рішення
У Європейському Союзі проголосували за створення Європейського гаманця цифрової ідентифікації (EUDI), де країни-учасники консорціуму POTENTIAL повинні представити свої національні гаманці ЄС протягом двох років, а саме тестування прототипів має завершитися до квітня 2025 року.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Телеграм-канал віцепрем'єр-міністра з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністра цифрової трансформації Михайла Федорова.
У чому проблема?
Електронні гаманці з'явилися, як альтернатива традиційним методам оплати, таким як готівка та кредитні картки.
Такі гаманці зберігають платіжну інформацію та дозволяють легко та зручно оплачувати покупки в інтернеті та в магазинах.
Яке рішення?
Європарламент підтримав створення законодавчої бази та прототипу гаманця ЄС. Тепер держави-учасники консорціуму, серед яких Україна, зобов'язані випустити свої національні гаманці ЄС протягом 24 місяців.
Як розповів Федоров, держави-учасники консорціуму POTENTIAL повинні представити свої національні гаманці ЄС протягом двох років, а тестування прототипів має завершитися до квітня 2025 року.
Зазначають, що цифровий гаманець ідентифікації ЄС:
- це мобільний продукт, що дасть змогу безпечно в електронній формі зберігати персональні дані та ділитися ними;
- діятиме як у межах своєї країни, так і за кордоном;
- матиме спільні стандарти та технічні характеристики для всіх країн ЄС.
Як це працює?
Україна – єдина країна в складі консорціуму, котра активно бере участь у процесі формування електронної адентифікації в ЄС, не бувши членом Євросоюзу.
За його словами, Єврокомісія до кінця першого кварталу цього року має опублікувати уніфіковані вимоги для гаманців EUDI. А "Дія" реалізувала більшість функцій EUDI задовго до презентації пропозиції Єврокомісії.
У межах пілотного проєкту POTENTIAL протестують 6 різних видів послуг:
- користування державними сервісами онлайн;
- зручне й безпечне відкриття банківського рахунку онлайн;
- постійний доступ до водійських посвідчень у смартфоні;
- реєстрація SIM-карти;
- користування електронним підписом;
- отримання електронних медичних рецептів.
Окрім того, команда Мінцифри бере участь у пілотному проєкті ЄС, де тестуватимуть транскордонну взаємодію застосунку "Дія".
"Український цифровий гаманець – це Дія. Після запуску пілоту в ЄС українці зможуть використовувати там Дію, а європейці – свої цифрові гаманці в Україні", – каже Федоров.
Це спростить перебування українців в інших країнах Європи, а европейцям перебування в Україні.
"Наступне завдання — досягти визнання в Євросоюзі", — додав Федоров.