У Києві на території психлікарні створять терапевтичний сад для ветеранів: навіщо це рішення
У Києві данський містопланувальник Мікаель Колвілл-Андерсен облаштує на території клінічної лікарні "Психіатрія" (колишньої Київської міської психіатричної лікарні № 1 ім. Павлова) терапевтичний сад для ветеранів.
Про це він розповів медіа RFI.
У чому проблема?
Мікаель Колвілл-Андерсен вважає, що у всіх українців є проблеми з ментальним здоров'ям.
Адже люди щодня живуть під ракетними атаками й чують сирени повітряних тривог від зльоту МіГів. Не говорячи вже про пекло, у якому перебувають військові. Тому зараз вам потрібні всі можливі види терапій.
Нагадаємо, що спершу данський урбаніст планував розмістити сад на Подолі.
Сад планували розташувати на ділянці на Притисько-Микільській вулиці між будинками № 1 та № 5. Ця ділянка стоїть загороджена з 1985 року, відколи там знесли будинок. Майже за 40 років ця територія поросла деревами й чагарниками.
Однак цьому завадили бюрократичні процеси.
"Я вже не боюся": як український проєкт допомагає дітям впоратися з війною через іграшкотерапію
Яке рішення?
Тому данський містопланувальник Мікаель Колвілл-Андерсен облаштує на території клінічної лікарні "Психіатрія" (колишньої Київської міської психіатричної лікарні № 1 ім. Павлова) терапевтичний сад для ветеранів.
"Терапевтичний, або сенсорний сад – це зазвичай озеленена ділянка на території лікарні, де ви можете буквально зцілюватись природою. У Данії такі сади є майже в кожному місті. Ми почали будувати їх 10–15 років тому для наших ветеранів, які повернулись з Іраку й Афганістану. Відмінність від звичайних парків і садів у тому, що в розробці таких просторів багато науки, зокрема психології", – наголошує данець.
Як це працює?
Директор медичного закладу уже дав дозвіл Колвіллу-Андерсену на облаштування саду.
"Це найбільша в Європі психіатрична лікарня. І я познайомився з її директором, який дозволив побудувати сад на лікарняній землі", – сказав Колвілл-Андерсен.
Колвілл-Андерсен планує, що сад запрацює до червня.
Сад матиме три зони для людей з різними рівнями психічних травм:
- перша – для дуже замкнутих людей, які сидять вдома, не можуть спілкуватися з людьми й навіть вийти на вулицю;
- далі розмістять зону, де двоє людей могли б поговорити;
- третій рівень буде для тих, хто почувається краще і готовий до більшої комунікації.
Загалом весь сад міститиме елементи, які сприяють:
- розслабленню,
- уважності та сенсорній стимуляції, такі як заспокійливі кольори, м'які текстури та розквітлі рослини.
Раніше ми писали, що у Житомирі 12 січня цього року Фонд BGV відкрив безпечний простір "Світи" для надання фахової психологічної допомоги молоді. На даний час в центрі вже отримують психосоціальну допомогу 18 підлітків.
Окрім того, у Львові відкрили перший в Україні "HAB | Lviv Habilitation Center". Тут ветерани та цивільні, які постраждали внаслідок війни й вже пройшли лікування та реабілітацію, адаптуються до нових умов життя. За рік допомогу тут зможуть отримати близько 300 осіб.