Про це повідомив у ефірі Українського радіо міський голова тимчасово окупованого Енергодара Дмитро Орлов, передає Рубрика.
"Окупанти з початку лютого цього року перестали пускати ліцензований персонал, який не уклав контракти із фейковою компанією від Росатома. Тож якщо до цього моменту в них і так була важка ситуація із забезпеченням кваліфікованим персоналом на ЗАЕС, то з лютого вона вкрай складна. Зараз станцію обслуговує трішки більше 2 тисяч осіб, з яких не всі є фахівцями і не всі навіть працювали до цього моменту на ЗАЕС", – сказав Орлов.
Він нагадав, що до моменту окупації на станції було близько 11 тисяч працівників. Проте більшість персоналу експлуатаційного підрозділу, який є ліцензованим, виїхала на підконтрольну територію України.
За його словами, ЗАЕС уже третій рік поспіль "працює як військова база".
"Замінований периметр, замінована територія частково. По технологічних приміщеннях розміщені й особовий склад окупаційних військ, і військова техніка. Персоналу доводиться відчувати на собі й психологічний, і фізичний тиск, і тортури окупантів. Зараз близько десяти осіб утримують в окупаційних катівнях за свою проукраїнську позицію або просто за те, що в них щось знайшли в телефоні або квартирі", – поінформував Орлов.
Він зазначив, що в Енергодарі залишилося близько 20% мешканців – це приблизно десять тисяч осіб. До окупації в місті мешкало 53 тисячі людей.
Покинуті квартири окупанти "націоналізують", розселяюючи завезений з РФ персонал.
"Але небагато людей згодні їхати навіть із віддалених куточків материкової частини РФ до Енергодара. Вони розуміють, що тут близько до лінії фронту. Проте це не стосується фахівців, яких росіяни завозять примусово. У відрядженнях працівники на місяць-два-пів року, а потім їх відправляють до їхніх постійних місць проживання", – розповів міський голова.
Утім, за його словами, це не покриває потреби у персоналі "ані фахово, ані за чисельністю".
Що відомо про ситуацію на ЗАЕС
Нагадаємо, що окупаційні війська захопили Запорізьку АЕС на початку повномасштабного вторгнення 4 березня 2022 року. Агресори не лише порушують режим експлуатації станції, а й використовують сховища для зберігання техніки та розташування живої сили.
Українські офіційні особи неодноразово повідомляли про ризики теракту на станції. Міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що рф може створити умови, які спричинять ядерний інцидент після деокупації Запорізької АЕС українськими захисниками.
Окрім того, у МАГАТЕ підтвердили наявність мін на Запорізькій АЕС, встановлених загарбниками раніше.
Також Генеральна конференція Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) схвалила резолюцію щодо негайного повернення Запорізької атомної електростанції під повний контроль України.
З моменту захоплення росіянами ЗАЕС неодноразово втрачала зовнішнє джерело живлення, на станції сталося вже сім повних блекаутів і один частковий.
Як повідомлялось, Прем'єр-міністр Денис Шмигаль наголосив, що за два роки окупації російськими військами Запорізької атомної електростанції зафіксовано понад 150 грубих порушень експлуатації АЕС.
5 березня Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі відвідає москву де зустрінеться з президентом рф путіним. Гроссі планує, зокрема, дізнатися про його бачення щодо подальшої роботи Запорізької АЕС та шляхів забезпечення її безпеки.
Більшістю голосів Рада керуючих Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) підтримала розроблений Україною проєкт резолюції щодо ядерної безпеки, захищеності та гарантій в Україні.
У Румунії оголосили результати екзитполів на виборах президента. Попередньо, до другого туру виборів проходять чинний… Читати більше
У музеях Ватикану одночасно з’явилося вісім аудіогідів українською мовою. Також перша леді Олена Зеленська передала… Читати більше
Заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп'ятий нагадав, що з 25 листопада в Україні розпочнеться добровільне… Читати більше
Пункт пропуску "Шегині - Медика", який від вчора блокували польські фермери, розблоковано. Про це повідомляє… Читати більше
Дизайнер Роб Галліфакс з Великої Британії створив найбільшу в світі гральну карту, яка має висоту… Читати більше
Міжнародний науково-популярний часопис National Geographic представив щорічну підбірку найкращих фото. У цьому році відмітили роботи… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.