Новини

Президент підписав закон про збереження репродуктивних клітин військових

Президент Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження генофонду українського народу».

Про це повідомляється на сайті парламенту, передає Рубрика.

Закон було розроблено з метою збереження генофонду українського народу, а також врегулювання питання соціального захисту військовослужбовців в частині забезпечення їх права на біологічне батьківство (материнство).

Законом передбачається, що у разі загибелі або визнання померлою особи її репродуктивні матеріали будуть зберігатися безоплатно протягом трьох років з моменту загибелі цієї особи. Після закінчення цього строку подальше зберігання може бути продовжене за рахунок іншої особи, визначеної у розпорядженні особи щодо власних репродуктивних клітин.

Документом регламентується, що фізична особа, репродуктивні клітини якої зберігаються, має право розпорядитися ними на випадок своєї смерті.

Передбачається, що у разі використання для зачаття дитини репродуктивних клітин особи, яка здійснила відповідне розпорядження на випадок своєї смерті, ця фізична особа визнається батьком або матір'ю народженої у такий спосіб дитини.

Встановлюється, що засвідчене нотаріально волевиявлення особи до введення в дію цього закону є підставою для застосування допоміжних репродуктивних технологій із використанням цих репродуктивних клітин.

Як повідомляла Рубрика, 7 лютого Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження генофонду українського народу».

Що відомо про зберігання репродуктивних клітин?

Зберігати репродуктивні клітини будуть методом кріоконсервації. Для цього їх заморозять шляхом занурення біоматеріалу у рідкий азот з дуже низькою температурою.

Яйцеклітини, сперматозоїди та ембріони, законсервовані таким способом, можуть зберігатися багато років.

У пояснювальній записці до законопроєкту також вказують, що, згідно з розрахунками медзакладів, собівартість забору статевих клітин становить:

  • близько 450 гривень для чоловіків,
  • близько 1425 гривень для жінок.

Як ми писали, через війну над життям кожного з нас щоденно нависає загроза загибелі. Особливо це стосується захисників та захисниць на полі бою. Тож дедалі більше українців замислюється про кріоконсервацію — замороження генетичного матеріалу чоловіка та жінки.

"Рубрика" дізналась, як проходить така процедура, скільки вона може коштувати для військових та які юридичні питання можуть виникнути за народження дитини без біологічних тата чи мами. Читайте докладніше у нашій статті: "Заморожене майбутнє: чому військовим варто зберегти свій генетичний матеріал".

 

Свіжі дописи

  • Новини

WBC назвала Усика найкращим боксером 2024 року

Всесвітня боксерська рада (WBC) назвала найкращого боксера та боксерку 2024 року. У чоловіків найкращим визнано… Читати більше

Monday January 6th, 2025
  • Новини

Український фотограф отримав відзнаку світового конкурсу вуличної фотографії

Український фотограф VarrIng (справжнє ім'я — Ігор Бабій) отримав почесну відзнаку міжнародного конкурсу вуличної фотографії… Читати більше

Monday January 6th, 2025
  • Новини

В одній із громад на Херсонщині запрацювала перша свердловина на сонячній енергії

У Нововоронцовській громаді, що на Херсонщині, запрацювала перша свердловина на сонячній енергії. Про це під… Читати більше

Monday January 6th, 2025
  • Новини

Зеленський: під час Курської операції російська армія втратила понад 38 тисяч військових

За час операції Сил оборони України на території Курської області російська армія втратила понад 38… Читати більше

Monday January 6th, 2025
  • Новини

Конгрес підтвердив перемогу Трампа на виборах президента США

Американські законодавці на спільному засіданні Конгресу підтвердили перемогу обраного президента Дональда Трампа на виборах у… Читати більше

Monday January 6th, 2025
  • Новини

Російська армія безрезультатно намагається взяти Покровськ у кліщі, – ЗСУ

Російські окупанти на Покровському напрямку не досягли такого успіху, щоб безпосередньо загрожувати місту. Про це… Читати більше

Monday January 6th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.