Як енергоефективна відбудова допоможе містам заощаджувати?

Понад третина збитків, яких росія завдала українській інфраструктурі за час повномасштабної війни, припадає на житловий сектор. При цьому 91% будівель у цьому секторі збудовані до відновлення незалежності і вони у 2-3 рази менш енергоефективні, ніж європейські. Тож відновлення житлової інфраструктури за сучасними стандартами може зменшити втрати енергії, заощадити кошти та навіть створити нові робочі місця. Як цього досягти та які переваги це матиме, говорили на конференції "Енергоефективна відбудова міст", організованого ГО "Екодія" та BE Berlin Economics GmbH у партнерстві з Бучанською міською радою, Асоціацією "Енергоефективні міста України" та Угодою мерів.

Про основні висновки конференції пише Рубрика.

До прикладу, у Бучі за час повномасштабного вторгнення пошкоджено або повністю зруйновано приблизно 2200 житлових будинків. Якщо їх відбудувати за найвищими стандартами енергоефективності "Near Zero", то економія енергоресурсів може скласти 74%.

Вартість відбудови за такими стандартами може окупитись всього за 19 років, за умови впровадження ринкових цін на енергоносії. Такі результати показало дослідження "Зелена реконструкція житлового сектору: техніко-економічний аналіз для міста Буча", презентованого в рамках конференції. 

"Проєкти відбудови мають реалізовуватися за високими енергоефективними стандартами, такими як nZEB, що будуть обов'язковими для нового будівництва в Україні вже з 2027 року. Оскільки ці стандарти призведуть до колосальної економії енергоресурсів та коштів, які українські муніципалітети можуть ефективно використовувати для власного сталого розвитку. У національному контексті це зробить великий вклад в  енергетичну безпеку держави та декарбонізацію економіки, створить нові робочі місця", говорить Анастасія Горбач, експертка з енергетичної політики, "Екодія". 

Хоча дослідження розробили фахівці спеціально для Бучі, наслідувати цей приклад слід й іншим громадам України, а потреба відбудови — великий стимул для цього. Для реалізації енергоефективних проєктів на основі цих досліджень необхідно об'єднати зусилля громадянського суспільства та органів влади. 

"Відновлення будівель за стандартом "nZEB" – новий для нас досвід. Ми розуміємо, що має сенс вкласти трохи більше грошей зараз, але отримати більші дивіденди з часом", сказав Дмитро Петрунін, начальник Управління енергоефективності Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України під час конференції.

Для відновлення будівель за найвищими стандартами енергоефективності необхідно залучати додаткові інвестиції. Це реально, зокрема, завдяки спеціальному інструменту фінансування відбудови "Ukraine Facility". 

"Ukraine Facility дозволить нашій державі отримати 50 млрд євро від ЄС на втілення планів відновлення України. Сприятливий клімат для фінансування енергоефективних проєктів створює вимога 20% цих інвестицій спрямувати на захист довкілля, зелений перехід тощо. Важливо, щоб до розробки та втілення проєктів за ці кошти обов'язково мають бути залучені українські громади і громадянське суспільство", коментує Ольга Полуніна, виконавча директорка, Екодії. 

Дослідження енергоефективного відновлення Бучі також показало, що такий підхід може:

  • створити від 350 до 690 робочих місць,
  • заощадити 14,2 млн кубометрів природного газу,
  • заощадити 31,400 тонн СО2 щорічно.

Тож інвестиції у відбудову за вищими стандартами, попри вищі витрати, матимуть і вищі переваги для громад та довкілля.

Як повідомлялось, Данія запропонувала звести соціальне житло в Україні за власною моделлю.

Свіжі дописи

  • Новини

Ватикан: Стан Папи Римського Франциска залишається критичним

Папа Римський Франциск залишається в критичному стані після ранкового респіраторного кризу. Йому необхідне переливання крові,… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

У Львові прийняли програму популяризації культури донорства крові

Львів – одне з перших міст в Україні, де на рівні громади прийняли програму популяризації… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Стійкість у єдності: у столичному метро відкрилася виставка до роковин повномасштабного російського вторгнення

У Києві на станції метро «Золоті ворота» відкрилась фотовиставка «Стійкість у єдності». На експозиції представлені… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Не мовчи – полон вбиває: у Запоріжжі відбулася акція в підтримку українських військовополонених та зниклих безвісти

У Запоріжжі відбулася акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Містяни вийшли з прапорами, плакатами… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

В Анкарі відкрилася віртуальна виставка “Війна впритул”: демонструє “наживо” наслідки злочинів росіян в Україні

У турецькій столиці відкрилася виставка віртуальної реальності «Війна впритул». За допомогою 360° панорам, дрон-зйомки та… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025
  • Новини

Зеленський: Ми робимо конкретні речі, щоб розмови про Україну й про всю Європу відбувалися за участі України і Європи

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що триває міжнародна робота та нові перемовини з партнерами. За… Читати більше

Saturday February 22nd, 2025

Цей сайт використовує Cookies.