В Україні розробили VR-тренажер для реабілітації військових і цивільних з ампутованими кінцівками: як працює це рішення
Українська компанія Advin розробила медичний VR-тренажер для реабілітації, який має допомогти військовим і цивільним з ампутованими кінцівками справлятися з фантомними болями.
Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на The Village.
У чому проблема?
Скільки військових і цивільних втратили кінцівки за час повномасштабної війни росії проти України, точно невідомо. За попередніми даними від Wall Street Journal, які посилаються на найбільшого у світі виробника протезів, німецьку компанію Ottobock, за 17 місяців після повномасштабного вторгнення рф в Україну, понад 50 000 людей потребують протезування.
Яке рішення?
Вперше в Україні компанія ADVIN представляє принципово новий інструмент у реабілітології, заснований на використанні віртуальної реальності.
Реабілітаційний тренажер у віртуальній реальності VR-NOW через комплекс вправ у віртуальному просторі працює над покращенням опорно-рухового апарату пацієнтів, подоланням больового синдрому, фантомних болів, а ще тренує мозок та нервову сигнатуру.
Компанія Advin працює над впровадженням VR-тренажера в медичні центри. За їхніми словами, готовність включити технологію в реабілітаційні програми вже висловили: центр «Незламні» у Львові, «Модричі» у Львівській області, а також міська лікарня №4 у Дніпрі.
Як це працює?
На тіло пацієнта встановлюють спеціальні датчики, які дають можливість керувати 3D-аватаром. Клінічні випробування показують, що VR-терапія підвищує рухові функції пацієнтів на 20% та полегшують фантомний біль на 41%, кажуть у компанії.
Тренажер має кілька віртуальних середовищ для реабілітації:
- тренувальна кімната,
- спортивна зала,
- кухня.
До кінця 2024 року також обіцяють завершити розроблення функції сплаву по Дніпру за допомогою VR.
Позитивні наслідки терапії:
- Збільшення обсягу рухів у суглобах.
- Удосконалення нервово-м'язової системи та контролю рухів.
- Адаптація до змін навколишнього середовища під час ходьби хворих з неврологічними розладами.
- Зменшення больового синдрому.
- Поліпшення загальної координації.
- Відновлення когнітивних навичок.
У компанії запевняють, що вже отримали сертифікат відповідності в кінці 2023 року. VR-тренажер уже працює в реабілітаційному центрі «Шлях до здоровʼя» в Дніпрі. У планах розробника – зробити проєкт частиною державних протоколів з реабілітації.