У Житомирському центрі “Світи” вже отримують психосоціальну допомогу 18 підлітків: як працює це рішення

У Житомирі 12 січня цього року Фонд BGV відкрив безпечний простір "Світи" для надання фахової психологічної допомоги молоді. На даний час  в центрі вже отримують психосоціальну допомогу 18 підлітків.

Про це пише Рубрика з посиланням на сайт Фонду BGV.

У чому проблема?

Доведено, що підлітки, які переживають війну, страждають від стресу, депресій, тривожності, ПТСР, втрати ідентичності, закриваються в собі, обирають добровільну соціальну ізоляцію та асоціаль- ну поведінку.

Яке рішення?

Тому Фонд BGV на початку року, 12 січня, відкрив безпечний простір "Світи" у Житомирі для надання фахової психологічної допомоги підліткам.

Фото: Віталій Бунечко/Фейсбук

Сьогодні в закладі проходять спеціальну програму з фаховим досвідченим психологом вже 18 підлітків, що мають статус ВПО чи батьків військовослужбовців у двох різних групах.

Фото: bgvfund.org

Сформовані групи за віковим принципом:

  • для молодших підлітків — 12–13 років,
  • для старших — віком 14–15 років.

Фото: bgvfund.org

Як це працює?

Заняття проводять у вигляді тренінгів та майстер-класів, де діти спочатку дискутують на певну задану тему разом із психологом, а потім працюють зі своїми емоціями за допомогою кольору та форми.

Фото: bgvfund.org

"Дієві сучасні техніки, такі як глинотерапія та воскотерапія дозволяють вивантажити з тіла застряглі емоції, а кольори — трансформувати їх. Дітям також дуже подобається інтерактивність під час занять. Ми помічаємо, як вони починають більше відкриватися, вільніше почуваються і наступного разу вже самі ініціюють розмову. Батьки помічають, що діти приходять радісними й усміхненими та щасливими після занять", – зазначає психолог центру "Світи" Тетяна Шапран.

Фото: bgvfund.org

Окрім зустрічей із психологом, підлітки старшої вікової групи мають змогу спілкуватися з тренером із акторської майстерності, де також навчаються розрізняти та переживати різні емоційні стани.

Станом на 26 лютого діти вже пройшли 8 тренінгів та 7 майстер-класів.

Фото: bgvfund.org

Також було проведено заміри за показниками рівня емоційного виснаження старшої групи підлітків до та після проведення 4-го тренінгу. За результатами самооцінювання виявилося, що після проведення заняття рівень емоційного виснаження у дітей знизився з 8 до 5,7 бали.

Такі результати свідчать про емоційну стабілізацію та віднайдені внутрішні ресурси під час тренінгу.

Фото: bgvfund.org

Нагадаємо, на Рівненщині розпочав роботу перший Центр ментального здоров'я.

Раніше ми повідомляли, що у Києві створили простір підтримки для тінейджерів. Проєкт "Місце сили" допоможе українським підліткам долати виклики воєнного часу та віднайти себе.

Свіжі дописи

  • Новини

У Румунії оголосили результати екзитполів на виборах президента: прогнозують другий тур

У Румунії оголосили результати екзитполів на виборах президента. Попередньо, до другого туру виборів проходять чинний… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

У музеях Ватикану з’явилося вісім україномовних аудіогідів, а в бібліотеці створять українську книжкову поличку

У музеях Ватикану одночасно з’явилося вісім аудіогідів українською мовою. Також перша леді Олена Зеленська передала… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

МВС: з 25 листопада розпочнеться добровільне декларування вогнепальної зброї

Заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп'ятий нагадав, що з 25 листопада в Україні розпочнеться добровільне… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

Польські фермери розблокували пункт пропуску “Шегині-Медика”, – ДПСУ

Пункт пропуску "Шегині - Медика", який від вчора блокували польські фермери, розблоковано. Про це повідомляє… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

Британський дизайнер потрапив до Книги рекордів Гіннеса зробивши найбільшу гральну карту у світі 

Дизайнер Роб Галліфакс з Великої Британії створив найбільшу в світі гральну карту, яка має висоту… Читати більше

Sunday November 24th, 2024
  • Новини

National Geographic показав кращі фото 2024 року: мільйони кажанів та вибух вулкана

Міжнародний науково-популярний часопис National Geographic представив щорічну підбірку найкращих фото. У цьому році відмітили роботи… Читати більше

Sunday November 24th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.