Про це пише Суспільне, передає Рубрика.
У чому проблема?
За оцінками медичних бригад, саме через тривалу евакуацію з поля бою і брак стаціонарних стабілізаційних пунктів, 50% важкопоранених врятувати не вдається.
Яке рішення?
Тому харківські благодійники передали військовим підрозділам 10 квадроциклів із причепами для евакуації поранених.
Як це працює?
Техніку передали підрозділам, які служать на різних напрямках, говорить керівник фонду Олексій Холоденко.
"Завдання і мета квадроциклів — евакуація поранених із поля бою. Ми знаємо, що в польовій медицині існує такий термін, як "золота година". Саме завдяки допомозі, що буде надана пораненому протягом першої години, залежить його життя. Тому ми вирішили зробити саме такий проєкт, і за два місяці реалізували його, його вартість становила майже 100 тисяч доларів за 10 комплектів", — говорить Холоденко.
Комплекти для евакуації передали:
Боєць батальйону імені Дмитра Коцюбайла "Да Вінчі" Олексій каже, що така техніка потрібна.
"У нас до цього був автомобіль "Волинь", яким ми евакуювали. Він доволі швидкий і допомагав нам, але вже зносився — ним уже ризиковано евакуйовувати. Насправді в тих умовах, які там, це завжди актуально. Немає такого, що тільки восени чи навесні потрібна", — говорить військовий.
У нас була історія, пов'язана з дорогою життя під Бахмутом біля населеного пункту Хромового.
Так сталося, що в нас одного ранку було близько 15 поранених, і при цьому всі достатньо легкі, але більшість не могла пересуватися. Ми тоді евакуйовували їх нашою "Волинкою".
У першому рейсі вона в нас пробила всі колеса, ще два рейси вона зробила на пробитих колесах. Її там потріпало, побило уламками, але вона свою роботу зробила. Хлопець-водій тричі мотнувся, кожен раз п'ятьох бійців привіз. Всі залишилися цілі.
"Це дуже приємний подарунок, я думаю, що хлопцям дуже сподобається. Зараз особливо, коли така погода — то дощ, то сніг, легкові машини постійно застрягають, а така машина пройде будь-де", — говорить офіцер 43 окремої механізованої бригади "Коваль".
Нагадаємо, українські винахідники кластера Brave1 розробили евакуаційну платформу на дистанційному керуванні FoxTac, яка може вивозити поранених військових з поля бою.
Також Рубрика повідомляла, що електроноші для транспортування поранених розробив переселенець із Слов'янська Дмитро Мамонов, який нині проживає у Житомирі.
Окрім того, на Івано-Франківщині два волонтери Володимир Муссур та Роман Боринець з Брошнів-Осади створюють наземний дрон для евакуації поранених військових. Радіокерований пристрій розганятиметься до 20 км/год та зможе перевозити щонайменше 150 кг.
Українці зможуть отримати тисячу гривень з коштів державного бюджету. Для цього потрібно подати заяву протягом… Читати більше
Сили оборони України у ніч проти 25 листопада атакували низку важливих об'єктів окупантів, зокрема у… Читати більше
На півночі Харківської області в районі Дергачів російська диверсійно-розвідувальна група спробувала перетнути кордон. Про наступ… Читати більше
Війська росії у ніч проти 25 листопада та уранці цього ж дня атакували Україну 145… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.