Про це пише Рубрика.
У чому проблема
В громадах існують проблеми щодо доступності та прав людей з інвалідністю. Це фізичні, комунікаційні та інші перешкоди. На вулицях люди з інвалідністю зустрічають архітектурні бар'єри,такі як відсутність пандусів або ліфтів.
Це ускладнює їм доступ до об'єктів медицини, культури, освіти тощо. Існують також бар'єри на рівні доступу до послуг та інформації. Наприклад, людям з порушеннями зору складно переходити дорогу, де немає звукових сигналів світлофорів.
Ще однією проблемою є відсутність адаптованої інформації для людей з інвалідністю, зокрема аудіоописи, таблички зі шрифтом Брайля та веб-сайти за стандартами доступності. Всі ці фактори ускладнюють повноцінну участь людей, які мають інвалідність у суспільному житті.
Яке рішення
У вересні 2023 року громадська спілка "Ліга Сильних" запустила перший набір на навчання по адвокації для жінок з інвалідністю в рамках проєкту "З.Н.А.М.И".
Його мета – посилити права і можливості жінок з інвалідністю та досвідом переміщення, надати їм реальні інструменти для системних змін на місцях.
Учасниць навчали створювати та реалізовувати адвокаційні плани, а також розробляти адвокаційні кампанії. Онлайн курс пройшли 186 учасниць зі 100 громадських організацій.
За результатами конкурсного відбору гранти на реалізацію адвокаційних кампаній та посилення інституційної спроможності громадських та благодійних організацій отримають 17 учасників. Вони представляють організації з 9 областей України:
Загалом виділено майже 5,5 мільйонів гривень. Найбільший розмір гранту – 340 400 грн. Його отримають 5 організацій.
Інші 12 переможців – від 160 тисяч гривень до 340 тисяч гривень.
Як це працює
Ці кошти громадські організації та благодійні фонди спрямують на реалізацію адвокаційних кампаній та посилення інституційної спроможності. Адвокаційні проєкти передбачають кілька векторів роботи:
Зміни, які відбуватимуться в рамках реалізації кампаній, будуть спрямовані на:
На втілення кожного проєкту дається 10 місяців з моменту отримання гранту.
Проєкт реалізується за технічної підтримки ООН Жінки та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об'єднаних Націй (WPHF). WPHF – це гнучкий і швидкий інструмент фінансування, який підтримує якісні заходи, спрямовані на підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використовування ключових можливостей миробудівництва. WPHF активно підтримує понад 500 місцевих жіночих організацій у 28 країнах по всьому світу.
Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об'єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об'єднаних Націй.
Нагадаємо, що громадська спілка "Ліга сильних" планує провести для працівників структурних підрозділів Київської міської державної адміністрації курс із безбар'єрності.
Окрім того, у Центрі надання адміністративних послуг в місті Чортків облаштували сенсорний стіл, термінал електронної черги та систему персонального підсилювача для людей з порушеннями слуху.
Британський портал GiveMeSport опублікував рейтинг топ-10 найкращих суперважковаговиків боксу. Очолив список український чемпіон світу Олександр… Читати більше
Дві громади Чернігівської області у рамках проєкту, що реалізується БФ “Пацієнти України” спільно з Українським… Читати більше
Російські окупаційні війська не мають достатньої кількості сил та засобів для форсування Дніпра в Херсонській… Читати більше
Фінський національний оператор електромереж Fingrid заявив про пошкодження підводного електрокабелю Estlink 2, який зʼєднує Фінляндію… Читати більше
У Києві затримано ексначальника Одеського обласного ТЦК та СП Євгена Борисова після того, як за… Читати більше
З грудня для працівників сервісних центрів Головного управління Пенсійного фонду України стартували групові тренінги у… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.