Фото: Ілюстративне
Про це Кулеба написав у соцмережі X, цитує Рубрика.
Він перефразував слова Папи Франциска, сказавши:
"Найсильніший — той, хто у битві добра зі злом стає на бік добра, а не намагається зрівняти їх, назвавши це "переговорами"".
Крім того, він закликав "не повторювати історичних помилок", закликаючи до підняття білого прапора.
"Наш прапор — синьо-жовтий. Під ним ми живемо, помираємо та перемагаємо. Ми не підійматимемо інших прапорів", — заявив очільник українського МЗС.
Водночас він подякував Папі Франциску за його молитви про мир. За його словами, в Україні сподіваються на візит Папи в Україну:
"Щоб підтримати понад мільйон українців-католиків, понад пʼять мільйонів греко-католиків, усіх християн і всіх українців".
Посол України при Святому Престолі Андрій Юраш незабаром зустрінеться з Папою, сказав він в інтерв'ю для "Радіо Свобода".
За його словами, висловлювання понтифіка потребують того, щоб донести йому про "кілька моментів, які є базовими".
"Звертатися варто не до України, а до росії. Україна — жертва. Україна не може в жодному випадку прийняти модель підняття білого прапора — бо це питання життя і смерті", — зазначив посол.
До чого закликав Понтифік?
Нагадаємо, що напередодні Папа Римський Франциск зробив неочікувану заяву щодо війни на території України в інтерв'ю швейцарського телеканалу RSI, яке відбулося ще у лютому та має бути опубліковане 20 березня.
Згідно з записом понтифік заявив, що найсильніший той, хто має мужність підняти "білий прапор" та вести перемовини.
"Це одна з інтерпретацій, це правда. Але я думаю, що найсильніший той, хто дивиться на ситуацію, думає про людей, має мужність підняти "білий прапор" та веде переговори", – сказав Франциск.
Він також додав, що переговори мають проходити за посередництва інших країн.
Варто пояснити, що Франциск й раніше закликав до дипломатичного врегулювання війни між Україною та росією, втім, цього разі він вперше фактично закликав Київ здатись.
Заяву Франциска викликала засудження з боку президента Латвії Едгарса Рінкевичса, який заявив, що перед злом не можна капітулювати.
"Мій недільний ранок: Не можна капітулювати перед злом, треба боротися з ним і перемагати його, щоб зло підняло білий прапор і капітулювало", – написав Рінкевичс.
Тим часом у Ватикані вже виправдались за слова понтифіка й відзначили, що Папа Римський мав на увазі не капітуляцію Києва, а лише діалог шляхом переговорів.
За словами Бруні, в інтерв'ю швейцарському телеканалу Франциск підхопив запропонований журналістом образ "білого прапора, щоб позначити припинення військових дій, перемир'я, яке мало б бути досягнуте через мужність вести переговори".
Також у Польщі відреагували за заяву Понтифіка. Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що потреба в перемовинах з росією одразу ж відпаде, як тільки російський диктатор Володимир путін виведе свої війська з української території.
На тлі бойових дій в Україні частка жінок, залучених до протимінної діяльності, нині становить понад… Читати більше
Не зважаючи на нібито погрози Сполучених Штатів Америки, в Україні не відключають супутниковий інтернет Starlink.… Читати більше
У рамках проєкту від "Культурного десанту" та "ПриватБанку" українські військові отримають 4280 книг з фінансової… Читати більше
Державний секретар Сполучених Штатів Америки Марко Рубіо закликав держави Організації Об'єднаних Націй підтримати американський проєкт… Читати більше
На Покровському на сьогодні напрямку тривають важкі бої: російські війська намагаються розвивати наступ, користуючись чисельною… Читати більше
Напередодні, 21 лютого, в межах свого візиту до Вашингтона міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.