Про це повідомляє "Суспільне Ужгород", пише Рубрика.
У чому проблема?
Як відомо, російська армія переважає в озброєнні ЗСУ в рази. Українські оборонці намагаються виснажувати запаси окупантів, вишукуючи ворожі склади зі зброєю та знищуючи їхнє військове озброєння за допомогою вже наявної військової техніки – вітчизняної та західної.
Однак війна в Україні дала поштовх для розвитку найрізноманітніших тактик і засобів ведення бойових дій. І одним з таких "ноу-хау" стало масове використання на полі бою макетів бойової техніки.
Адже через нестачу належного озброєння Україні доводиться "виманювати" російські дрони та боєприпаси та дурити ворога.
ЗСУ на сьогодні активно використовують макети як "приманку" для окупантів, і чим більше їх буде на полі бою, тим більше окупанти витратять на них своїх ракет та ударних БпЛА.
Яке рішення?
Волонтери на Закарпатті розробили макет бойової гармати Д-20, яка на фронті активно використовується. Зразком для створення макета стали світлини, доступні в мережі. В Україні подібний макет ще ніхто не виготовляв.
Головним завданням макета є:
Як це працює?
Як повідомили волонтери, вони взяли за основу саме макет Д-20, оскільки це найпоширеніша гармата й на фронті найчастіше зустрічали саме її.
"Макет гармати Д-20 завдовжки до 14 метрів. Вона до найменших деталей повністю відповідає оригіналу", — розповідає координатор волонтерської організації Михайло Роман.
Як розповів Роман, працювали над цим макетом близько двох місяців.
"Собівартість їхня дуже дешева, а ефективність використання російських снарядів по наших макетах дуже велика. Якщо його виготовляти, не маючи нічого під руками, то собівартість складає до 20 тисяч гривень", підкреслив він.
Як зауважили волонтери, один випущений російський снаряд коштує понад 1000 доларів.
"Як правило, одним снарядом вони не попадають, тобто буде декілька прильотів. Основна задача цього макета — фінансово виснажувати росіян, і ті ж снаряди не будуть летіти в наших військових", — зазначив волонтер.
Макет виготовлений волонтерами без інженерних навичок, звичайними столярами, зварювальниками, підприємцями та просто небайдужими людьми. Через тиждень макет відвезуть на схід, а саме на Запорізький та Донецький напрямки.
"Макет гармати ми назвали "Босорканя". В Україні такий макет ще ніхто не виготовляв. Є подібні макети, зокрема такі, що виготовляються заводами, але це взагалі інші.
Головне його завдання — рятувати життя військовослужбовців. Кожна ракета, кожен снаряд, кожен дрон, який Росія використає на об'єкт з металу та фанери — це зменшення його можливостей використати ці боєприпаси проти техніки й особового складу ЗСУ, а також можливість надавати контрудар по вже вирахуваних цілях росіян", наголосив Михайло.
Це вже друга розробка волонтерів. Перша — макет "Стугни".
"Мабуть, найбільша моя мрія, щоб у наш макет прилетів "Ланцет" — це російський дрон, вартістю понад 40 000 доларів. Я дуже хочу, щоб той "Ланцет" залетів туди", додав волонтер.
Нагадаємо, що українські військові для обману російських загарбників використовують макети американських станцій радіолокації контрбатарейної боротьби Sentinel.
Варто додати, у серпні минулого року західні ЗМІ розповідали, що Україна змушує росію витрачати дорогі високоточні ракети на знищення дерев'яних "приманок", що імітують ракетно-артилерійські системи HIMARS.
А в Чехії для цих цілей для України виготовляють гумові макети ракетних систем M142 HIMARS та M270 MLRS, які коштують вчетверо менше за ту ж ракету Javelin.
Современные технологии активно внедряются в повседневную жизнь, обеспечивают комфорт и тепло в доме. Чтобы не… Читати більше
Унаслідок авіаудару російських військ по інтернату в Суджі, що в Курській області, загинули 4 людини.… Читати більше
Кількість жертв внаслідок ракетного удару рф по п'ятиповерхівці у Полтаві знову зросла. Наразі вже відомо… Читати більше
У вестибюлі станції метро «Золоті ворота» відкрилась виставка, присвячена боротьбі з гендерно зумовленим насильством «Зламай… Читати більше
На Хмельниччині відновили Осташковецьку загальноосвітню школу, що зазнала пошкоджень внаслідок російського обстрілу в 2023 році.… Читати більше
Минулого року 598 громадян Білорусі та 125 громадян росії були визнані такими, що становлять загрозу… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.