Про це пише Рубрика, посилаючись на Офіс Глави держави.
Варто зазначити, що імена переможців також назвав Комітет Національної премії України імені Тараса Шевченка на церемонії нагородження 9 березня, їх визначали у номінаціях:
У цій номінації премією відзначили філологиню, бойову медикиню та розвідницю Ярину Чорногуз. Її відзначили за Книгу поезій "[dasein: оборона присутності]"
А поета, телеведучого і військового Дмитра Лазуткіна нагородили за поетичну збірку "Закладка".
У цій номінації відзначили Євгена Малолєтку, Мстислава Чернова та Василису Степаненко за серію журналістських матеріалів про облогу Маріуполя.
Мова йде про репортажі, фото та відеорепортажі, розслідування та фільм "20 днів у Маріуполі".
Ці матеріали зібрала журналістська група під час облоги росіянами Маріуполя навесні 2022 року. Вони були єдиними представниками міжнародних ЗМІ, завдяки яким світ дізнавався правду про знищення росіянами цивільного населення українського міста.
Шевченківською премією відзначили співачку Джамалу (за альбом Qirim) та композиторку Кармеллу Цепколенко (за кантати "Читаючи історію", "Звідки ти, чорна валко, пташина зграє?", дуель дует №14, симфонія №5).
У цій категорії відзнаку присудили режисеру-постановнику Іванові Уривському за виставу "Конотопська відьма" Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка.
У цій номінації премією нагородили художника Андрій Єрмоленка – автора серії робіт "Ukrainian resistance // Український опір".
У 2024 році розмір Національної премії України імені Тараса Шевченка складає 429 тисяч гривень.
Нагадаємо, Комітет із Національної премії України імені Тараса Шевченка визначив лауреатів премії 2024 року ще 6 лютого. Тоді ж стало відомо, що цьогоріч Шевченківську премію не вручатимуть у категоріях "Кіно" і "Літературо- та мистецтвознавство".
Що відомо про Шевченківську премію
Це найвища в Україні творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури й мистецтва та є державною нагородою. Традиційно лавреатів Національної премії імені Тараса Шевченка оголошують 9 березня, у день народження Кобзаря.
Нагадаємо, що премія 2023 була потрапила у скандал. Оприлюднення лавреатів затримали (й оголосили 11 березня) через ідею провести додатковий конкурс «За внесок у перемогу». З огляду на це переможців збиралися оголосити разом 22 травня.
Юрій Макаров, який був головою комітету, заявляв що саме він виступив з ініціативою доповнити список номінацій додатковими преміями «За внесок у перемогу».
Пізно ввечері 12 березня стало відомо, що Макаров пішов у відставку з посади голови Шевченківського комітету, на якій перебував з грудня 2019 року.
16 березня члени Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка заявили про складання повноважень.
Макаров пояснював, що цьогоріч виникла проблема: за офіційним положенням, у змаганні мають право брати участь твори, оприлюднені не пізніше, ніж за пів року до подання. Тож у конкурсі представлені роботи, створені до початку повномасштабної війни.
15 листопада в Ідре відбулася чоловіча коротка індивідуальні перегони на 15 кілометрів у межах відкритої… Читати більше
Уряд Естонії підтримав пропозицію міністра оборони Ханно Певкура щодо відправки Україні нового пакета військової допомоги.… Читати більше
Напередодні вночі астрономи прогнозували пік яскравості останнього супермісяця цього року. Спостерігати це явище можна було… Читати більше
Напередодні Адміністративна рада Банку Розвитку Ради Європи (БРРЄ) схвалила новий проєкт для України під назвою… Читати більше
Охоронець народного депутата Миколи Тищенка, Костянтин Цубера, якого разом із депутатом підозрювали в нападі на… Читати більше
Президент Володимир Зеленський висловив прагнення, щоб війна в Україні завершилася у 2025 році дипломатичним шляхом.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.