Українським полярникам вдалося вперше зробити фото фінвала поблизу станції та взяти зразки його шкіри

Уперше українські полярники, що працюють на станції "Академік Вернадський" в Антарктиді, задокументували зустріч із фінвалом, який заплив у води неподалік.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Фейсбук Національного антарктичного наукового центра.

Як зазначають науковці, цей вид кита – другий за величиною на планеті. Його довжина може сягати 26 метрів, а вага – 75 тонн.

Українські полярники назвали зустріч несподіваною, але довгоочікуваною. Трапилася вона 6 березня в протоці Пенола поблизу Аргентинських островів.

Фото: Фейсбук / Національний антарктичний науковий центр

"Хоч спостереження тривало лічені хвилини, але нашим полярникам вдалося попрацювати з твариною. Біолог 28-ї УАЕ Вадим Ткаченко встиг сфотографувати велетня, а також відібрати зразки шкіри та жиру від нього.

Їхні подальші лабораторні дослідження допоможуть з'ясувати стать кита, більше дізнатися про його стан і краще зрозуміти популяційну структуру цього виду в Антарктиці", – розповіли у науковому центрі.

Полярники нагадують, що у XX столітті китобійний промисел спричинив майже повне винищення фінвалів у водах поблизу Антарктиди.

Фото: Фейсбук / Національний антарктичний науковий центр

Однак упродовж останніх років їхня популяція інтенсивно відновлюється, і вони повертаються туди, де раніше мешкали, зазначають науковці.

"Нині ці кити регулярно зустрічаються на півночі Антарктичного півострова та в протоці Дрейка. Можемо очікувати, що незабаром реєстрації фінвалів стануть регулярними й поблизу нашої станції", – кажуть у 28-ї УАЕ.

Нагадаємо, що українські вчені зі станції "Академік Вернадський" почали досліджувати китів за допомогою дронів, дослідники зробили світлини горбатих китів та косаток.

Окрім того, Домініканська Республіка вирішила створити першу у світі морську заповідну територію для однієї з найбільших тварин на Землі: кашалота, що перебуває під загрозою зникнення.

Також українські дослідники зі станції "Академік Вернадський", що знаходиться на острові Галіндез, планують розшифрувати геноми організмів з озер Антарктики, щоб дослідити їхні механізми адаптації до складних умов навколишнього середовища.

Свіжі дописи

  • Новини

Передача нового Patriot для України: Німеччина почала навчання українських фахівців

Навчання на зенітно-ракетному комплексі Patriot, який Німеччина погодилась додатково поставити Україні, вже розпочалися. Про це повідомив міністр… Читати більше

Saturday May 18th, 2024
  • Новини

Усик зустрівся зі своїм противником Ф’юрі, одягнувши костюм з кримськотатарським орнаментом

Напередодні відбулася церемонія зважування Олександра Усика та Тайсона Ф'юрі: український боксер показав найбільшу вагу у… Читати більше

Saturday May 18th, 2024
  • Новини

Уряд затвердив нову форму військового квитка: деталі

Кабінет Міністрів затвердив нову форму військово-облікового документа. Водночас документи, які були оформлені до 16 травня,… Читати більше

Saturday May 18th, 2024
  • Новини

У Пентагоні проаналізували наслідки ударів безпілотниками по російських НПЗ для рф

Удари українських ударних БпЛА по російській енергетичній інфраструктурі на початку 2024 року призвели до виходу… Читати більше

Saturday May 18th, 2024
  • Новини

Президент пояснив, навіщо Україна хоче підключити Китай до саміту миру

Україна хоче, щоб Китайська Народна Республіка приєдналася до саміту, який відбудеться у Швейцарії 15-16 червня,… Читати більше

Saturday May 18th, 2024
  • Новини

Уже 150 000 людей авторизувалися у застосунку Резерв+, а ще сотні тисяч у черзі

Після запуску напередодні застосунку "Резерв+" станом на ранок 18 травня вже 150 000 громадян успішно… Читати більше

Saturday May 18th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.