fbpx
Сьогодні
Фото 17:29 09 Бер 2024

"У липні побачимо, що з обіцянок депутатів стало реальністю": у Києві відбулась 21-ша акція "Гроші на ЗСУ"

У суботу, 9-го березня 2024 року,  під КМДА пройшла 21-ша акція "Гроші на ЗСУ". Основні вимоги  ініціативи наступні:

  • 20% бюджету Києва – на ЗСУ;
  • підвищення інклюзивності Києва;
  • устаткування медзакладів та реабілітаційних центрів для поранених військових;
  • ефективне освоєння, прозорість і звіт з використання коштів на допомогу Силам Оборони.

Гроші на ЗСУ

Першим слово взяв Мирослав Гаврищук, учасник ініціативної групи "Гроші на ЗСУ" і розповів, про основні здобутки ініціативи за 2024-й рік:

"З найпершої акції ми прагнули того, аби підтримка наших захисників не була разовою, а носила системний характер. Який результат ми маємо на сьогодні? Отже:

  • питання допомоги ЗСУ тепер постійно входить до порядку денного в Київраді, а фракції змагаються за те, хто виділить кошти на допомогу Силам Оборони;
  • за два місяці 2024 року було виділено 2 млрд грн на допомогу ЗСУ;
  • з'явилася програма закупівлі БПЛА на 500 млн грн (з вищезазначених 2 млрд грн);
  • очікується перенаправлення 1 млрд грн з Міської цільової програми розвитку транспортної інфраструктури на програму "Захисник Києва";
  • у середині березня буде перерозподіл вільних залишків бюджету 2023 року, і вже зараз нам відомо, що частина з них піде на допомогу ЗСУ, залишилось лише дізнатися, скільки саме грошей виділять на це;
  • Київрадою зареєстровано і активно просувається звернення до Верховної ради України з вимогами прийняття змін до закону про місцеве самоврядування та до бюджетного кодексу. Ці зміни знімуть існуючі обмеження та невизначеності щодо закупівель для військових частин з місцевих бюджетів. Ми будемо стежити за реакцією Верховної ради на це звернення."

Гроші на ЗСУ

Після цього активіст розповів про подальші зміни в організації акцій:

"Ми проведемо акцію 23 березня і під час неї обговоримо результати перерозподілу вільних залишків бюджету 2023 року. Далі ми візьмемо перерву в щосуботніх акціях і будемо працювати над освітнім контентом ,  перформансами. Цей час ми використаємо для того, щоб показати містянам, наскільки столиця є інклюзивною,  допомогти лікарням та реабілітаційним центрам, та підсвітити, як кияни безпосередньо можуть допомагати військовим і постраждалим від війни.

Гроші на ЗСУ

Питання виділення коштів завжди носило ітераційний процес і зараз настає ітерація, під час якої ми хочемо перевірити, наскільки Київрада може працювати без прямого тиску суспільства. У липні відбудеться звіт по виконанню бюджета за перші півроку, тоді ми побачимо, як засвоювалися кошти і які пріоритети були у міста. Побачимо, що з обіцянок депутатів стало реальністю."

Далі виступив Тарас Калита, активіст ініціативи "Гроші на ЗСУ" і розповів про те, перебіг яких процесів ініціативна група буде продовжувати тримати в фокусі:

"Ми не припиняємо пильно стежити за тим, як влада Києва реалізовує вже започатковані ініціативи з підтримки ЗСУ. Основні напрямки, які має охоплювати наш моніторинг, наступні:

Гроші на ЗСУ

  • Програма «Захисник Києва»: її було розширено на 2,9 мільярди гривень, але відповідні кошти з бюджету ще не було виділено. Ми будемо стежити за їх виділенням, аби програма могла бути реалізована у запланованому обсязі. За час наших акцій практично щомісяця на цю програму додавалися додаткові кошти: сподіваємося, що ця тенденція збережеться;
  • Виплати 30 тисяч грн мобілізованим киянам за програмою "Захисник Києва": на цьому тижні кошти почали поступати на рахунки мобілізованих після 1-го грудня 2023. Тепер необхідно буде переконатися, що це стало надійною та стабільною системою, яка працює без збоїв та затримок;

Гроші на ЗСУ

  • Реалізація рішення про переспрямування 1 млрд грн з Міської цільової програми розвитку транспортної інфраструктури на програму "Захисник Києва". Цей шлях є особливо довгим: відкликання проекту цільової програми по транспорту – її перегляд та скорочення – її повторне внесення та затвердження – переспрямування зекономлених коштів на «Захисник Києва». На кожному етапі процес може уповільнитися чи зупинитися, треба стежити за цим.
  • 500 мільйонів грн, які були виділені на закупівлю БПЛА ще 17 січня. Вимоги до них погоджені і запит від ЗСУ вже кілька тижнів як надійшов – але закупівля досі не оголошена. Необхідно буде відстежувати оголошення та проведення тендеру, укладання контракту, його виконання та передачу БПЛА у військові частини.

Гроші на ЗСУ

Наша ініціативна група продовжує тримати руку на пульсі за усіма цими напрямками і інформуватиме вас через соціальні мережі про досягнення та проблеми.  А якщо ми побачимо, що проблеми стали критичними, наприклад – що КМДА так і не змогла знайти мільярд для переспрямування з транспортної інфраструктури та ЗСУ: ми знаємо, куди виходити, щоб прискорити процеси." – підсумував Тарас Калита.

Гроші на ЗСУ

Наприкінці акції відбулась хвилина мовчання для вшанування пам'яті загиблих внаслідок російсько-української війни.

Усі результати акцій, анонси та роз'яснення, як Київ може допомогти Силам Оборони під час війни, можна переглянути у соцмережах ініціативи:

Гроші на ЗСУ

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: