США почали "ретельно готуватися" до можливого ядерного удару рф по Україні наприкінці 2022 року, – CNN
США наприкінці 2022 року почали підготовку до того, що Росія може завдати ядерного удару по Україні. Побоювання американської адміністрації ґрунтувалися на розвідувальній інформації.
"Ми повинні були спланувати так, щоб опинитися в найкращому становищі на випадок, якщо ця подія, яка вже не є неймовірною, дійсно відбудеться", – розповів CNN один з високопоставлених чиновників адміністрації США.
За словами іншого американського чиновника, з кінця літа до осені 2022 року Рада національної безпеки США скликала низку засідань, щоб розробити плани на випадок надзвичайних ситуацій, зокрема, на випадок або дуже чітких ознак підготовки ядерного удару, або самого удару.
"Як би ми відповіли, як би ми спробували запобігти цьому чи стримати його", – пояснив чиновник.
В США вважали, що спровокувати Росію на ядерний удар по Україні може втрата Херсона, оскільки Москва могла розглядати це як "екзистенційну загрозу", розповів неназваний американський чиновник. Ядерний удар також міг розглядатися Кремлем як інструмент стримування України від подальшого звільнення територій чи потенційного нападу на РФ.
Російська пропаганда в цей час активно поширювала вкид про "брудну бомбу", яку нібито планує підірвати Україна, щоб звинуватити в цьому рф. Пізніше західна розвідка дізналася про обговорення серед російських чиновників ядерного удару. Проте США не зафіксували підготовки ядерних сил рф до удару, хоча у Вашингтоні не були впевнені, що зможуть дізнатися про переміщення тактичної зброї в рф, бо її складно відстежувати.
На тлі загрози США співпрацювали з союзниками над розробкою планів реагування, а також через них намагалися послати Росії попередження про наслідки. Вашингтон також намагався заручитися підтримкою Індії та Китаю.
Сьогодні американські чиновники, як зазначає CNN, вважають, що небезпека ядерного удару зменшилася.
російська ядерна зброя у білорусі
Наприкінці травня міністри оборони рф та білорусі підписали угоду про розміщення російської тактичної ядерної зброї в Білорусі. Москва передала Мінську ракетні комплекси "Іскандер-М", які здатні запускати ракети з ядерною боєголовкою.
Варто зазначити, на початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, російська авіація неодноразово атакувала прикордонні регіони України літаками, що прямували з території білорусі.
Армія РФ тісно співпрацює з диктаторським режимом лукашенко та активно проводить на її території військову пропаганду, залучає свої терористичні підрозділи у спільні "навчання", що проходять понад 87 тижнів.
У листопаді з'явилось повідомлення про те, що росія продовжувала перебазовувати компоненти тактичної ядерної зброї на територію білорусі в середені вересня. За даними залізничників, окупанти перекинули 2 потяги, у складі яких налічувалось понад 26 вагонів.