Про це повідомляє польське видання SuperbizPl, пише Рубрика.
Зазначається, що під час зустрічі Туск планував надати інформацію про дії, які Польща здійснила з Європейським Союзом щодо Зеленого курсу.
На зустрічі також були присутні лідер "Аґрунії" Миколай Колодзейчак та міністр сільського господарства Чеслав Сєкєрскі. Перед зустріччю прем'єр-міністр оголосив, що це будуть не переговори, а звіт про те, що було зроблено в інституціях ЄС і які можуть бути результати.
Як пише SuperbizPl, фермери очікували "конкретики", у межах зустрічі хотіли представити свою форму Зеленого курсу. У виданні підкреслюють, що фермери будуть готові призупинити протест, якщо будуть пропозиції конкретних рішень.
Зазначається також, що під час зустрічі угод досягнуто не було, однак Туск представив певні декларації щодо Зеленого курсу. Рішення мають бути ухвалені в Європейській Комісії 15 березня.
Один з лідерів фермерських протестів Анджей Собоцінський, який брав участь у зустрічі, розповів виданню, що розмова з урядом була про "дрібниці", а прем'єр Туск сказав фермерам, що у нього "зв'язані руки", але пообіцяв спробувати переконати Єврокомісію піти на поступки щодо так званої "Зеленої угоди".
"Щодо кордону, то він сказав, що не буде закривати кордон. Він краще виведе надлишок зерна з польського ринку… Це було б певним вирішенням проблеми, бо дало б фермерам можливість спорожнити свої склади та збирати новий урожай", – сказав Собоцінський.
Напередодні, 8 березня, заступник міністра економіки й торговий представник України Тарас Качка заявив, що Україна та Польща працюють над подоланням напруженості на спільному кордоні та вже близькі до домовленості щодо імпорту української агропродукції.
Протести польських фермерів
6 березня, польські фермери вийшли на великий страйк у Варшаві. Їхні вимоги не змінилися — відмовитися від "зеленого курсу" Європейського Союзу в аграрному секторі та обмежити імпорт продовольства з України. Причиною нового протесту стало те, що на зустрічі прем'єр-міністра Польщі та учасників акції після минулого протесту згоди так і не дійшли. Цього разу до фермерів також долучилися лісники, рибалки та мисливці.
Частина мітингувальників намагалася пройти крізь бар'єри, які загороджували приміщення Сейму Польщі. Поліціянти заявили, що через фізичну агресію частини учасників протесту змушені були застосувати заходи примусу до людей, яких просили поводитися відповідно до закону. За даними ЗМІ, офіцери використали сльозогінний газ, а над центром міста літав поліційний гелікоптер.
Згодом поліція повідомила, що у правоохоронців кидали бруківкою, затримано кілька десятків людей.
Минулого разу подібний протест відбувся у Варшаві 27 лютого. За різними оцінками, у ньому взяли участь від 10 до 30 тисяч людей. Тоді перед маршем мітингувальники заспівали гімн. Також запускали петарди, вмикали сирени та запалювали кілька фаєрів.
Згодом, 29 лютого, у Варшаві розпочалася зустріч прем'єр-міністра Польщі Дональда Туска з лідерами фермерських протестів.
У Польщі Президент України Володимир Зеленський разом зі світовими лідерами та колишніми в’язнями нацистського концтабору… Читати більше
Посол Ізраїлю в Україні Міхаель Бродський спростував інформацію про намір Ізраїлю передавати Україні зброю російського… Читати більше
26 січня у київській книгарні “Сенс” на Хрещатику відкрили виставку робіт Якова Гніздовського “Дванадцять Птахів… Читати більше
На узбережжі Одещини фахівці національного парку "Тузлівські лимани" зібрали приблизно 4 кілограмів мазуту. Його, ймовірно, викинуло на… Читати більше
Вибори в умовах повного адміністративного контролю і політичних переслідувань, відсутності реальної конкуренції, утисків свободи слова… Читати більше
Рязанський нафтопереробний завод, який є одним з найбільших у росії, тимчасово зупинив роботу. Це сталося… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.