Перші партії ядерного палива з США завезли на Хмельницьку АЕС: до цього працювали на російському
До Хмельницької атомної електростанції, яка розташована в місті Нетішин, прибула перша партія ядерного палива американської компанії Westinghouse.
Про це повідомив "Енергоатом", пише Рубрика.
Варто зазначити, що це вже четверта атомна електростанція, яку переводять із російського палива на американське.
У енергетичній компанії розповіли, що до цього часу два блоки ХАЕС працювали на російському паливі. Його закупили ще до повномасштабного вторгнення.
"Відтепер усі вітчизняні атомні електростанції використовуватимуть американські тепловидільні збірки", підкреслили в "Енергоатомі".
Американське ядерне паливо завантажать в реактори Хмельницької АЕС вже цього року – під час планово-попереджувальних ремонтів.
В "Енергоатомі" зазначили, що після 24 лютого 2022 року повністю припинили співпрацю з росією.
Компанія провела низку технічних робіт, а також придбала необхідне обладнання, щоб всі українські атомні енергоблоки з реакторами ВВЕР-1000 та ВВЕР-440 працювали на ядерному паливі Westinghouse.
"Енергоатом разом із Westinghouse зруйнували монополію Росії на ринку ядерного палива. У вересні 2023 року в реактор ВВЕР-440 Рівненської АЕС завантажили першу партію палива, виробленого компанією Westinghouse Electric Sweden AB за участі фахівців НАЕК.
Раніше всі реактори цього типу (а їх експлуатують у багатьох країнах світу) працювали тільки на ядерному паливі з РФ", – зазначили в компанії.
Що відомо про перехід українських АЕС на американське паливо
Американська Westinghouse Electric Company та НАЕК "Енергоатом" підписали контракт на розробку оновленого техніко-економічного обґрунтування будівництва двох блоків AP1000 на Хмельницькій АЕС в Україні.
Ще один напрямок співпраці "Енергоатому" з Westinghouse — це виробництво складових частин паливних блоків для реакторів типу ВВЕР-1000, і за словами Галущенка, воно вже розпочалось.
ВВЕР-1000 — це другий тип більш потужних енергоблоків, які є в Україні. Ми маємо 13 таких енергоблоків, і вони використовуються на всіх чотирьох українських АЕС, в Європі — лише на чеській АЕС Темелін.
"Рубрика" розбиралася, які саме виробництва почнуть виробництво найближчим часом, чи безпечно це для українського довкілля та що робити громадськості, аби убезпечити себе від шкідливого впливу підприємств.