Рішення для перемоги: на Прикарпатті запустили лабораторію з виробництва дронів для ОГШБ "Едельвейс"
На Прикарпатті запустили лабораторію з виробництва дронів, яка стала частиною ініціативи "Сотня для десятки", для гірсько-штурмової бригади "Едельвейс".
Про це пише Рубрика, посилаючись на Фейсбук Фонду підтримки ГШБ "Едельвейс".
У чому проблема?
Дрони є очима наших військових. Вони дозволяють їм вести розвідку вздовж всієї лінії фронту, виявляти російські сили та ворожу техніку, дистанційно коригувати артилерійський вогонь. Дрони бачать росіян у тепловізорах, а українські військові роблять так, щоб їх там більше не було видно.
Українці своєю чергою активно допомагають закуповувати їх та збирають кошти на це, оскільки дронів потрібно захисникам тисячі для ефективної боротьби з російським агресором.
Яке рішення?
На Прикарпатті запустили лабораторію з виробництва дронів, яка стала частиною ініціативи "Сотня для десятки", для гірсько-штурмової бригади "Едельвейс".
Як це працює?
Розповідають, що для військових питання дронів нині стоїть не у кількості, а в їх якості. У лабораторії тримають постійний зв'язок з бригадою "Едельвейс", що дозволяє виробникам відразу покращити якість дронів.
Як розповіли у фонді, "у процесі постійної комунікації з інженерами та літунами бригади вдалося створити "пташку" конкретно під потреби едельвейсів".
"В результаті – запустили лабораторію з виробництва дронів, яка стала частиною ініціативи "Сотня для десятки"", наголосили у повідомленні.
Зазначають, що з лабораторії вже передали понад півсотні FPV-дронів власного виробництва у 10-ту ОГШБ "Едельвейс".
Нині у Фонді підтримки бригади не відмовляються від купівлі дронів у перевірених виробників, але й нарощують власне виробництво "пташок".
Що відомо про вітчизняне виробництво БпЛА
19 грудня під час пресконференції президент України Володимир Зеленський заявив, що наступного року в Україні буде виготовлено мільйон дронів.
Окрім 1 мільйон FPV дронів, у 2024 році виготовлять ще понад 10 тисяч ударних дронів середньої дальності польоту та понад тисячу дронів із дальністю від 1 000 км.
Та вже 5 березня стало відомо, що українські виробники дронів на даний час уже спроможні щомісяця виготовляти до 150 тисяч одиниць продукції, а до кінця 2024 року планують вийти на загальну цифру у 2 мільйонів безпілотників.
Окрім того, в Україні налагодили серійне виробництво вітчизняного аналога "Шахедів". За місяць вдається виготовити десятки таких дронів.
Також Україна уклала вже п'ять договорів про спільне виробництво озброєння з провідними компаніями світу, цього року таких спільних підприємств створять ще десятки.