Про це пише Рубрика, посилаючись на сайт КМДА, Фейсбук заступниці голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Марини Хонди.
У чому проблема?
Ще у березні 2021 року відбулася презентація пропозицій до проєкту Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору в Україні. Над цією Стратегією працюють понад 230 експертів/ок, 50 громадських організацій та аналітичних центрів з усієї країни.
Їхня мета – створення інклюзивного простору для усіх суспільних груп.
Заходи, які передбачені в межах цієї стратегії, покликані:
На тлі війни все більше в країні стало громадян, які так чи інакше фізично обмежені, проте вони мають всі права на комфортні доступні можливості для життя, для розвитку, освіти та роботи.
А щоб втілити це в сучасне життя потрібно навчитися створювати безбар'єрне середовище.
"Місцева влада має розуміти, як об'єкти зробити доступними для людей з інвалідністю", виконавча директорка "Ліги Сильних" Дар'я Сидоренко.
Яке рішення?
Аби зміни для людей з інвалідністю здійснювалися послідовно та якісно, "Ліга Сильних" запускає курс по безбар'єрності для працівників Київської міської державної адміністрації.
"Під час реалізації Плану заходів на 2023-2024 роки окрему увагу надаємо навчанню і проведенню роз'яснювальної роботи серед тих, хто формує міські політики. Для нас важливо, щоб фахівці, дотичні до міських процесів, мали комплексне розуміння стратегічного поняття безбар'єрності та її складових. А також враховували вимоги безбар'єрності при розробці та впровадженні рішень на місцях", наголосила посадовиця.
Як це працює?
"Курс спрямований на те, щоб навчити посадовців та працівників комунальних підприємств робити об'єкти у місті доступними для людей з інвалідністю.
Зміни мають починатися з розуміння інклюзивності, а також норм безбар'єрності. Щоб всі знання можливо було використати в реальній площині", –зазначила адвокаційниця громадської спілки "Ліги Сильних" Ольга Гвоздік.
Як наголосила Хонда, під час навчання мова йтиме про:
Окрім того, порушать питання:
Під час навчання:
А також мова йтиме про доступ до інформації в різних форматах, із використанням технологій:
Окрему увагу учасники курсу нададуть адаптації робочих матеріалів для людей із порушенням зору, слуху, внаслідок інтелектуальних порушень.
До того ж передбачена окрема робота з представниками сфер транспорту, архітектури, освіти, культури, спорту та охорони здоровʼя.
Нагадаємо, що у Львові запустили онлайн-карту "Доступне місто" із безбар'єрними закладами та місцями.
У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше
Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше
Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше
Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше
Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше
Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.