Про це повідомили у Міністерстві аграрної політики та продовольства України, пише Рубрика.
У чому проблема?
6 червня 2023 року окупаційні війська підірвали раніше заміновану Каховську ГЕС.
Знесення дамби в Новій Каховці є воєнним злочином відповідно до Женевської конвенції та призвело до непоправних змін у природі.
Адже резервуар Каховської ГЕС був важливим екологічним середовищем і джерелом прісної води для багатьох видів рослин та тварин. А також постачав воду для поливу сільськогосподарських угідь, зокрема у Херсонській та Миколаївській областях
"Якщо відкриється величезне піщане дно, ми отримаємо нову пустелю з усіма кліматичними наслідками: зменшення опадів, пилові бурі, підйом температури у регіоні. А відповідно, більший ризик посухи на полях центру і півдня України", раніше зауважили експерти Let`s do it Ukraine.
Вони зазначають, що відсутність води у Каховському морі призведе до осушення полів півдня України з подальшим спустеленням.
Яке рішення?
На Херсонщині та Миколаївщині аграрії вперше в Україні впровадять інноваційне рішення для збереження вологи у ґрунті та органічного живлення рослин.
Таку можливість вони отримали завдяки донорам з Японії та проєкту "Згуртовані громади", який виконується за підтримки Програми USAID АГРО, реалізованої Всеукраїнською асоціацією громад.
Як це працює?
Як розповідають у відомстві, понад 125 аграріїв з регіонів, які постраждали від підриву Каховської ГЕС, отримають безоплатно 5120 кг сорбенту.
Це значний крок у розвитку сільського господарства і допоможе частково розв'язати проблему нестачі води для поливу.
Інноваційність полягає у використанні сорбенту — органічного гідрогелевого продукту, який:
Це рішення є новаторським для українських аграріїв, але вже успішно використовується в Японії, Індії, а також в посушливих регіонах Європейського Союзу та Сполучених Штатів.
Сорбент, який називається EF Polymer, є екологічно чистим продуктом, виготовленим з органічних відходів, таких як шкірки фруктів. Його гідрогелева консистенція дозволяє зберігати вологу у ґрунті.
Таким чином:
Сорбент широко застосовується в Японії та інших країнах світу, де він вноситься у ґрунт під час посівів. Його дія полягає у поглинанні води в 50-100 разів більше власної ваги, зберігаючи її у ґрунті довше і повільно віддаючи рослинам.
Такий підхід допомагає рослинам легше переносити зневоднення та запобігає ерозії ґрунту. Через 180 днів продукт розкладається, перетворюючись на органічне добриво.
Результати застосування цього інноваційного рішення в Україні будуть вивчені фахівцями Інституту кліматично-орієнтованого сільського господарства НАН України, а також самими аграріями з Херсонщини та Миколаївщини.
Нагадаємо, у Житомирській області на базі недіючого льонозаводу в селі Рижани планують створити кластер із вирощування та переробки технічних конопель. Для цього закладуть плантацію з вирощування рослини, яка буде найбільшою в Європі.
У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше
Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше
Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше
Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше
Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше
Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.