Про це інформує Gurdian, пише Рубрика.
У чому проблема?
"Жодна країна світу ще не досягла гендерної рівності. За підрахунками різних агентств ООН, може пройти від 80 до 200 років, поки у більшості країн світу встановиться гендерна рівність.
Це дуже довго. Саме тому треба максимально залучати чоловіків, і ця робота має проводитися з самого народження", наголошує Ірина Павлик, аналітикиня з координації проєктів із гендерно зумовленого насильства та сексуального насильства, пов'язаного з конфліктом, ООН Жінки в Україні.
Жодна організація ні міжнародного, ні національного рівня, ніякі активісти й активістки поодинці не зможуть змінити цю ситуацію, тому що проблема дуже системна і дуже вкорінена в нашому суспільстві — стверджує експертка.
Хоча Данія протягом багатьох років вважається однією з найбільш благополучних країн світу з погляду гендерної рівноправності. Ще у 1915 році Данія опинилася серед перших у світі країн, де жінки отримали повний обсяг політичних прав нарівні з чоловіками – ця норма була прописана в Конституції країни.
Однак залишається проблема у висвітленні культурної спадщини країни, адже загалом у Данії лише 31 із 321 статуї зображує жінок.
Яке рішення?
Міністр культури Данії Якоб Енгель-Шмідт пообіцяв збільшити кількість статуй, які зображують жінок, оскільки станом на сьогодні у столиці країни Копенгагені жінкам присвячені тільки 5 пам'ятників із понад ста.
Як повідомляють, водночас інші 26 присвячені тваринам і 70 — чоловікам.
Як працює це рішення?
Очільник данського міністерства пообіцяв витратити до 50 мільйонів данських крон (понад 7 мільйонів доларів), щоб виправити дисбаланс.
У країні створять новий комітет, що запропонує пам'ятники жінкам.
У ньому визначатимуть ключових "проігнорованих" жінок в історії Данії. Також там пропонуватимуть відповідні місця для встановлення пам'ятників.
"Невже це те дзеркальне відображення, у якому виросте наступне покоління? Особливо, якщо врахувати, скільки важливих досягнень у суспільстві є заслугою жінок. Нам усім потрібні рольові моделі, на які ми можемо рівнятися і які дають нам розуміння нашого спільного минулого", наголосив міністр.
Енгель-Шмідт закликав громадськість подавати свої ідеї щодо пам'ятників. Зі свого боку він запропонував зробити статуї:
Нагадаємо, що у Німеччині уряд має намір до 2025 року запровадити нову соціальну модель партнерств – Verantwortungsgemeinschaften, що у перекладі з німецької означає "товариство відповідальності".
Окрім того, рух Veteranka запустив подкаст "На рівні" про різні військові спеціальності жінок, які служать на передовій лінії фронту.
У Київській області під час нічної атаки працювали сили протиповітряної оборони (ППО). В одному з… Читати більше
У Монреалі відбулась Міністерська конференція з людського виміру Формули миру, учасники якої схвалили Спільне комюніке.… Читати більше
На фронті упродовж минулої доби відбулося 170 бойових зіткнень. Найбільша кількість боєзіткнень зафіксована на Курахівському… Читати більше
Цієї ночі, 1 листопада, російські війська завдали комбінованого удару по Україні ракетами та донами. ППО… Читати більше
російська армія пізно ввечері 31 жовтня вдарила по будівлі пожежної частини в Одеській області. Постраждали… Читати більше
Щонайменше 158 людей загинуло через повені в Іспанії, з них 155 смертей були підтверджені лише… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.