Фото: unsplash.com
Про становище українських біженців на ринку праці у Польщі, пише Рубрика з посиланням на reliefweb.int.
Компанія Deloitte спільно з УВКБ ООН проаналізувала вплив, який українські біженці справляють на економіку Польщі.
Станом на жовтень 2023 року у Польщі проживали майже 1 млн українських біженців (957 тис. людей). Це переважно жінки (41%) та діти (40%).
Попри всі труднощі, до ринку праці українські біженці стали долучатися дуже швидко – у листопаді 2022 року рівень працевлаштування сягнув 65%, а у липні-серпні 2023 року домогосподарства українських біженців переважно самі себе утримували, отримуючи 80% доходів від роботи.
У липні-серпні 2023 року 56% біженців декларували наявність вищої освіти та їхній рівень зайнятості був майже на третину вищий, ніж серед інших груп.
Але біженці з України ще не повністю вивчили польську мову для ринку праці. У листопаді не володіли польською 21% опитаних. У червні 2023 року 40% офіційно працевлаштованих біженців працювали на роботі, яка не потребує кваліфікації. Для половини опитаних мовний бар'єр обмежував доступ до послуг, а для 34% – до ринку праці.
Становище українських біженців на ринку праці
В даний час у Польщі працюють 225-350 тис. біженців із України. Їхню інтеграцію полегшив високий рівень освіти та велика кількість вакансій у Польщі.
Високий рівень зайнятості стосується й підприємців. 5% біженців зареєстрували власний бізнес або працюють як фрілансери.
Згідно з опитуванням, у 2023 році біженці були найбільше зайняті:
Згідно з результатами опитування 2023 року:
Рівень життя українських біженців може бути значно нижчим, ніж у місцевих жителів навіть при однакових доходах через відсутність житла, звертають увагу у звіті.
Податки українських біженців компенсували допомогу
"Ми знаходимо, що біженці з України, які залишаються в Польщі як робітники, підприємці, споживачі та платники податків мають позитив вплив на економічний результат, який зросте у довгостроковій перспективі", – зазначають автори дослідження.
Загалом доходи держави (ВВП) зросли:
У грошовому еквіваленті це становить 10,1-13,7 млрд злотих у 2022 році та 14,7-19,9 млрд злотих у 2023 році.
"Якщо оцінки державних витрат на біженців у 15 млрд злотих у 2022 році та 5 млрд злотих у 2023 році точні, можна зробити висновок, що вони були більш ніж компенсовані додатковими податковими надходженнями. У довгостроковій перспективі біженці мають збільшити річний державний дохід на близько 0,85-1,3%", – йдеться у звіті.
Що відомо про перебування українських біженців за кордоном
28 лютого Литва вирішила виділити додатково 326 тисяч євро на підтримку біженців з України, які передадуть через Міністерства соціального забезпечення, праці та охорони здоров'я українцям, що проживають у країні.
Окрім того, Міністерство освіти, науки та спорту Литви запропонувало продовжити на рік термін, протягом якого українським біженцям, які влаштувалися тут на роботу, не треба буде володіти литовською мовою.
До того ж у Люксембурзі продовжили тимчасовий захист для українських біженців до 4 березня 2025 року, тому вимушені переселенці зможуть користуватися цим статусом ще рік.
Раніше ми писали, що для уникнення надмірного навантаження на муніципалітети та збереження високого рівня надання послуг і пільг, норвезький уряд вирішив вчергове обмежити фінансову допомогу вимушеним переселенцям з України.
Також, відомо що у низці європейських країн українцям виплачуватимуть до 5300 євро за дострокове повернення додому.
Варто додати, що Міжнародна організація з міграції (МОМ) за два роки, що минули від початку ескалації війни в Україні, підтримала 6,5 мільйона людей в Україні та 11 сусідніх країнах, надаючи критично важливу та життєво необхідну допомогу тим, хто її найбільше потребує.
Зауважимо, що станом на кінець жовтня 2023 року тимчасовий притулок у Європейському Союзі отримали 4,24 млн біженців з України. Майже половину українських біженців становлять жінки (46,4%), третину — діти, дорослих чоловіків одна п'ята (20,2%).
П'ять провідних аптечних ритейлерів – аптека «Подорожник», «АНЦ», «Аптека 9-1-1», «Бажаємо здоров’я» та «АДД» сплатили… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський розкрив нові дані про кількість втрат серед українських захисників із початку… Читати більше
Спецслужби російської федерації створили таємний підрозділ, завданням якого є проведення диверсій і атак по всій… Читати більше
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна ніколи юридично не визнає свої окуповані землі як територію… Читати більше
Збройні сили України в Курській області розгромили бронеколону російської армії, яка пішла у штурм з… Читати більше
Глава Офісу Президента Андрій Єрмак заявив, що інформація про зустрічі з росіянами є фейком та… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.