Про це у Фейсбуці повідомляє UNBROKEN, пише Рубрика.
У чому проблема?
Велика кількість бійців сьогодні повертаються з фронту з серйозними травмами, які вимагають не лише складного лікування, але і тривалої реабілітації.
Сьогодні українські лікарні переповнені, а вітчизняних фахівців бракує, тому їм на допомогу приходять колеги з інших країн, привносячи власні методи та ділячись досвідом.
Яке рішення?
Тому в Національному реабілітаційному центрі "Незламні" у Львові хорватські фахівці допомагають українським ветеранам проходити реабілітацію:
Як це працює?
Проєкт "Ресоціалізація ветеранів війни" має на меті реінтеграцію ветеранів.
Хорвати навчають українців:
Українці разом з хорватськими колегами займаються дайвінгом у басейні. За словами фахівців, фізична активність під водою допомагає сконцентруватися на правильному диханні, а це допомагає швидшій реабілітації.
"Найкращі враження! Хорвати допомагають удосконалювати навички пірнання і дихання під водою. І взагалі я вчуся плавати, бо до цього проєкту взагалі не вмів. Маємо чудову команду вмотивованих ветеранів, хочеться поширювати цей досвід і допомагати більшій кількості побратимів", – поділився Михайло Юрчук.
Тренування відбуваються у басейні Аквапарку "Пляж", під пильним наглядом іноземних спеціалістів.
Задіяні також українські та іноземні психологи.
Свого часу хорвати пройшли через війну, довготривалий процес реабілітації та ресоціалізації (війна за незалежність тривала від 1991 до 1995-го).
Проєкт реалізують БФ Unbroken та Хорватська асоціація ветеранів війни за сприяння Львівської міської ради та уряду Хорватії.
Пілотний етап проєкту відбувся минулої осені в Хорватії, на березі Адріатичного моря. Цьогоріч заплановані ще 2 етапи активностей, спрямованих на ментальну та фізичну реабілітацію ветеранів.
Як повідомлялось, у львівському Першому медоб'єднанні британський спеціаліст Рокас Томошаускас завершив другу місію з лікування болю.
Також повідомлялось, лікарів Івано-Франківської обласної клінічної лікарні латвійські колеги навчали новій методиці анестезії, яка дозволяє пацієнтові не відчувати болю до 12 годин.
Окрім того, у дніпропетровському реабілітаційному центрі "Шлях до здоров'я" медики використовують для відновлення військових VR-терапію. Вони єдині в Україні, хто має такий тренажер, за допомогою якого знімають фантомний біль, долають стрес та тривожність, а також тренують моторику.
Нагадаємо, у Харкові студенти-медики чотирьох вишів у вільний час навчаються фізичній терапії й відпрацьовують навички, щоб допомагати військовослужбовцям, які мають проблеми опорно-рухового апарату.
У Близнюківській громаді Харківської області розпочали будівництво нового підземного укриття на базі центральної районної лікарні.… Читати більше
Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше
Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше
Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше
Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше
Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.