Триває реєстрація на третій набір Школи театру пригноблених
Україна та українки/-ці як ніколи потребують просторів безпеки та довіри, прийняття досвіду кожної та кожного, відчуття співтворчості та перегляду власних опор у важкий час повномасштабної війни в країні. Методика театру пригноблених через програвання, святкування помилок, тілесність може створювати такі простори. Громадська організація "Театр змін" у партнерстві зі співзасновницями Школи театру пригноблених запускає третій набір до нашої Школи.
Про це повідомляє Рубрика.
Театр пригноблених — система вправ, ігор та технік, що заснована бразильським режисером Аугусто Боалем у 60-х роках 20-го століття для створення можливостей діалогу, критичної рефлексії та активного пошуку рішень у громаді. Більше про методику читайте за посиланням.
Цілі школи:
- виростити практик_инь театру пригноблених в громадах, які через методику можуть трансформувати конфлікти у своїй громаді, будувати діалог та піднімати питання, пов'язані з проблемами дискримінації та пригноблення в Україні;
- сприяти соціальній згуртованості громади, розвитку творчого потенціалу учасників/-ць через просування практики методики театру пригноблених в Україні;
- створити майданчик для обміну досвідом між джокерками та людьми, які хочуть опанувати методику.
Саме тому ми шукаємо представників/ниць таких громад, які мають бажання та бачення конкретних змін та тих, хто розділяє ключові цінності театру пригноблених: діалог, ненасильство та права людини.
Школа містить 4 модулі:
- Теоретичний: три онлайн-читання та обговорення текстів Аугусто Боаля, Пауло Фрейре та сучасних практик_инь методики з вивчення філософії театру пригноблених (2 години, раз на тиждень, платформа Zoom) з 10-го квітня
- Практичний: перша 4-денна школа офлайн – 22-26 травня (перший та останній день заїзду та виїзду та півдня навчання)
- Менторство: п'ять 1,5 годинних сесій менторства від однієї з джокерок, яка вела школу. Обов'язкове проведення майстерні з форум-театру у парі з менторкою — червень — жовтень 2024 рік.
- Підсумкова зустріч: її зміст формуватимемо на основі запитів та практики учениць/-ів – листопад 2024-й р. де вручимо сертифікати про участь у Школі.
Що дає Школа людині та громаді?
"Школа театру пригноблених стала моїм персональним Гоґвортсом, де диво неминуче переплітається з реальністю.Незалежно від віку я порадила би енергійним та завзятим громадським активіст_кам спробувати себе у цій активності, бо форум-театр не просто надає нові можливості та перспективи розвитку й роботи. Але поза тим якісно міняє світогляд, ставлення до навколишнього й самої себе.", — ділиться Ольга Лебедєва, джокерка випускниця другого набору Школи.
Якщо це про вас, подавайте заявку за посиланням – https://forms.gle/2KGBKrNb3YHyWz6a7 до 31 березня включно.
Кількість місць обмежена — лише відібрані учасники/ці отримають лист підтвердження з подробицями школи не пізніше 5 квітня. Усі хто пройде відбір, отримають доступ до методичних матеріалів та запрошення на три онлайн-читання, які є обов'язковою умовою участі в подальших модулях
ГО "Жіноча Ліга" запрошує дівчат віком 17-23 років взяти участь у проєкті "Академія стійкості для дівчат 1.0": у чому рішення
Проживання і харчування та навчальні матеріали забезпечують організатори.
Кожен учасник та учасниця самостійно сплачують витрати на проїзд до місця проведення школи під час ІІ модулю та організаційний внесок у розмірі 2000 гривень. У разі виникнення фінансових труднощів щодо оплати внеску, будь ласка, зверніться до організаторок для узгодження вашої конкретної ситуації, яку ми обов'язково вирішимо.
Довідка
З усіх питань щодо Школи звертайтеся до Яни Салахової – 0973618379
Співзасновницями та джокерками школи є Яна Салахова, Владислава Крижна, Алла Мельничук, Аня На, Лариса Головко та Наталія Тітійова.
Школа проводиться в рамках проєкту "Зміцнення потенціалу громадянського суспільства задля ненасильницької трансформації конфліктів у місцевих громадах" підтриманого KurveWustrow – Centre for Training and Networking in Nonviolent Action.
Як повідомлялось, на правому березі столиці запрацював ще один дружній до жінок і дівчат простір "Вільна" на базі Київського міського Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству.
Нагадаємо, що у Харкові Денний центр допомоги постраждалим від насильства запрацював у форматі "єдиного вікна".
Варто зазначити, що яку б небезпеку не пережила людина, момент, коли вона лишається зі своїми досвідом наодинці, може виявитися важчим. Щоб допомогти таким людям знову взяти життя у свої руки, запрацював Центр допомоги врятованим.
"Рубрика" розповідає, як він працює у Києві. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Допомагати доти, поки людина не скаже: "дякую, далі я сама"", або Як працює Центр допомоги врятованим у Києві".