Приміщення головного залізничного вокзалу Львова пристосують для потреб маломобільних людей: для чого це рішення
У Львові відбудеться реформація залізничного вокзалу, яка задовольнить потреби маломобільних груп населення.
Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на Львівську міську раду.
У чому проблема?
Внаслідок повномасштабної війни в Україні значно зросла кількість людей з інвалідністю, поранених та травмованих. Тож зручний доступ до будівель та прилеглої території під час отримання базових послуг на залізничних вокзалах є вкрай важливим.
"Це дуже важливий проєкт в контексті нашої екосистеми "UNBROKEN" і доступності загалом, зважаючи на кількість поранених та осіб з інвалідністю, яка зараз є в Україні. Я думаю, ми лише чекатимемо якнайшвидшої реалізації цього проєкту "Укрзалізницею" і вітаємо, що вони розпочали цю роботу вже в таких масштабах", – додає керуюча справами виконавчого комітету Львівської міської ради Наталія Алєксєєва.
Яке рішення?
Проєкт з реконструкції реалізовуватиме «Укрзалізниця», розробником виступила львівська архітектурна студія abmk.Відповідні містобудівні умови та обмеження видало управління архітектури та урбаністики Львівської міськради.
Коли саме стартують роботи та у скільки вони обійдуться, наразі не відомо.
Як це працює?
Реконструкцію проведуть всередині вокзалу, вона охопить перони та підземні тунелі-переходи. Як розповідають у міському управлінні архітектури та урбаністики, тут облаштують високі перони та ліфти для безперешкодного доступу, зокрема осіб з інвалідністю.
Реконструкція передбачає:
- підвищення висоти перонів,
- влаштування додаткових ліфтів по три на кожен перон,
- забезпечення відповідних європейських стандартів доступності будь-якого потяга.
Додамо, що востаннє будівлю залізничного вокзалу ремонтували у 2003 році, до сторіччя будівництва.
Нагадаємо, як раніше повідомляла Рубрика, уЛьвові запустили онлайн-карту «Доступне місто» із безбар'єрними закладами та місцями. На карті можна знайти не лише місця харчування, а й музеї, театри, комунальні установи, муніципальні центри, заклади охорони здоров'я, парки та торговельно-розважальні центри, які відповідають усім нормам інклюзивності.
Крім того, у Львові на одному з майданчиків облаштовують інклюзивні паркомісця.