У Харкові напрацьовують механізм відновлення роботи театрів: навіщо це рішення
У Харкові напрацьовують механізм відновлення роботи театрів. Це питання розглянуть за місяць.
Про це 6 березня у коментарі ЗМІ розповів начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов, повідомляє Рубрика.
У чому проблема?
У Харкові на початку 2023 року відновили роботу більшість театрів, які підготували прем'єрні спектаклі, зокрема на військову тему.
Однак 28 березня 2023 року на засіданні Ради оборони Харківської області заходи з аудиторією понад 50 осіб у приміщеннях без бомбосховища проводити заборонили.
Згідно з документом, масові культурні заходи можна проводити лише у виставковому центрі "ЄрміловЦентр", Театрально-концертному центрі (який розташовується у цокольному приміщенні оперного театру), а також у метрополітені, паркінгах.
Частина театрів продовжує роботу, даючи вистави у локаціях зі сховищами. При цьому у місті працюють кінотеатри.
Яке рішення?
Тому у Харкові напрацьовують механізм відновлення роботи театрів, питання розглянуть за місяць.
У січні відбудеться міжнародний показ української документальної свідоцької онлайн-вистави про свій досвід проживання війни: у чому рішення?
Як це працює?
"Ми будемо це питання розглядати, скоріш за все, за місяць. Ми дійсно опрацьовували питання відкриття театрів. Звичайно, що це має бути напряму пов'язано із забезпеченням безпеки глядачів. Бо сказати просто: "Повітряна тривога, всі виходьте на вулицю" – це не правильно. Як тільки будуть напрацьовані механізми, погоджені з усіма правоохоронними органами і силами оборони, ми це питання презентуємо", – сказав Синєгубов.
Він зазначив, що розглядається як можливість облаштування укриттів у театрах, так і можливість облаштування безпечних просторів, у яких би проходили вистави. Однак другий варіант є менш вірогідним, оскільки безпечних локацій уже бракує.
"Окремі простори, де можуть виступати театри – це питання вже не працює. Цих майданчиків недостатньо. Також треба врахувати, що потрібні та декорації, і певні засоби для проведення вистав. Тому ця історія "не їде". Тому ми зараз будемо опрацьовувати, перше, формат найпростіших укриттів, а головне – алгоритм дій на випадок повітряної тривоги", – розповів начальник ОВА.
За його словами, механізм мають напрацювати до квітня.
"У квітні плануємо це питання розглянути і, можливо, вже прийняти рішення", – сказав Синєгубов.
Нагадаємо, раніше повідомлялось, що в Харківському театрі Нафта відбувся відкритий показ напрацювань учасників і учасниць театрального освітнього проєкту НАФТАЛАБ.
Незалежний театр Нафта повернувся в Харків влітку 2023 року, і окрім поновлення репетиційного процесу розпочав роботу в сфері освіти. У листопаді 2023 року розпочався безкоштовний освітній театральний курс.
Лекції, що відбувалися в рамках освітньої програми, будуть опубліковані на ютуб-каналі театру. За цією інформацією можна слідкувати на сторінці театру Нафта у соціальних мережах.
Окрім того, повідомлялось, що агенція аудіоопису "Slovom" уже сьогодні втілює рішення, що допомагає театральним виставам бути доступнішими для людей з інвалідністю. Як воно працює та чому має поширитися на всю культурну сферу, читайте у матеріалі "Рубрики".
Також Рубрика писала про те, як форум-театр допомагає переселенкам у Полтаві знову почати жити. Театр, де замість акторів і сценаріїв — звичайні жінки та їхні історії, працює зараз у Полтаві.