Про це повідомив заступник міністра державного майна Польщі Роберт Кропівницький у етері Polskie Radio, передає Рубрика.
За його словами, вчиняти такого роду протести, навіть в ім'я законних вимог, — неприпустимо. Він також додає, що склалося враження, наче до фермерів "приєдналися бойовики".
Кропівницький також зазначив, що поліція діяла правильно, коли застосовувала газ проти мітингарів, оскільки ті не виконували наказів правоохоронців.
"Через таку ескалацію і фізичний конфлікт, викликаний поліцією, ми мало говоримо про вимоги фермерів, ми говоримо тільки про поведінку цих десятків порушників спокою", — сказав Кропівницький.
Він також додав, що переговори між аграріями та урядом тривають, і потрібно знайти такі рішення, які будуть прийнятними для обох сторін.
Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що "не збирається говорити з хуліганами", а вестиме перемовини саме з фермерами.
"Я не буду обирати слів, не буду говорити про те, що я думаю про поведінку деяких протестувальників, особливо тих, хто безпосередньо спричинив заворушення. Для мене важлива суть справи. Уряд вживатиме заходів для розв'язання проблем фермерів незалежно від того, хто протестує і в який спосіб", — сказав Туск.
Нагадаємо, польські фермери заявили, що продовжують до 30 квітня протести на кордоні з Україною.
Протести польських фермерів
Вчора, 6 березня, польські фермери вийшли на великий страйк у Варшаві.
Їхні вимоги не змінилися — відмовитися від "зеленого курсу" Європейського Союзу в аграрному секторі та обмежити імпорт продовольства з України. Причиною нового протесту стало те, що на зустрічі прем'єр-міністра Польщі та учасників акції після минулого протесту згоди так і не дійшли. Цього разу до фермерів також долучилися лісники, рибалки та мисливці.
Частина мітингувальників намагалася пройти крізь бар'єри, які загороджували приміщення Сейму Польщі. Поліціянти заявили, що через фізичну агресію частини учасників протесту змушені були застосувати заходи примусу до людей, яких просили поводитися відповідно до закону. За даними ЗМІ, офіцери використали сльозогінний газ, а над центром міста літав поліційний гелікоптер.
Згодом поліція повідомила, що у правоохоронців кидали бруківкою, затримано кілька десятків людей.
Минулого разу подібний протест відбувся у Варшаві 27 лютого. За різними оцінками, у ньому взяли участь від 10 до 30 тисяч людей. Тоді перед маршем мітингувальники заспівали гімн. Також запускали петарди, вмикали сирени та запалювали кілька фаєрів.
Згодом, 29 лютого, у Варшаві розпочалася зустріч прем'єр-міністра Польщі Дональда Туска з лідерами фермерських протестів.
Shandong Port Group, одна з найбільших портових компаній Китаю, запровадила заборону на обслуговування танкерів, що… Читати більше
Минулої доби, 7 січня, найактивніше ворог також атакував Покровський напрямок: там Сили оборони відбили 41 штурм.… Читати більше
На авіабазі Рамштайн у Німеччині 9 січня 2025 року відбудеться 25-те засідання Контактної групи з… Читати більше
Наразі загрози вторгнення регулярних військ Білорусі зі своєї території в Україну немає. ЗСУ контролюють ситуацію… Читати більше
В окупованому Криму через розлив мазуту з затонулих російських танкерів постраждали вже понад 400 птахів. Їх доставили… Читати більше
Шабля гетьмана Івана Мазепи, що здійнялася над головою боксера Олександра Усика після здобуття перемоги над… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.