Фото: NewsWave
Про це пише Рубрика, посилаючись на відповідний протокол, що опублікували на сайті Держдепу США.
Нагадаємо, що 26 лютого парламент Угорщини ратифікував протокол, що схвалює членство Швеції в Північноатлантичному альянсі. Під час голосування за ратифікацію вступу проголосували 188 депутатів, проти виступили шестеро.
2 березня спікер парламенту Угорщини ратифікував вступ Швеції до НАТО. А 5 березня президент Угорщини Тамаш Шуйок затвердив протокол, що схвалює членство Швеції в Північноатлантичному альянсі. Це остання країна, яка стримувала процес входу Швеції до військового блоку.
"У четвер Швеція має офіційно стати 32-м членом НАТО. За інформацією Deutsche Presse-Agentur, оборонний альянс очікує, що процедура прийому скандинавської країни може бути завершена під час візиту до Вашингтона прем'єр-міністра Швеції Ульфа Крістерссона та міністра закордонних справ Тобіаса Більстрьома", наголосили у виданні.
Зазначається, що для офіційного вступу Швеції до НАТО їй потрібно передати ратифікаційну грамоту на зберігання до Державного департаменту США, який є депозитарієм договору про засування НАТО та відповідає за реєстрацію усіх документів, пов'язаних з Північноатлантичним договором.
"7 березня 2024 року було виконано умови набрання чинності, визначені статтею II Протоколу до Північноатлантичного договору про приєднання Королівства Швеція", – написали на сайті Держдепу США.
Фото: Держдеп США
На урочисту церемонію підняття прапора у столиці Бельгії прибули:
Прем'єр Швеції Ульф Крістерссон у коментарі шведським ЗМІ зазначив, що тепер залишається виконати лише кілька формальних кроків з боку Швеції.
"За кілька годин ми вже будемо членами НАТО", – заявив він.
Швеція має передати ратифікаційні документи, що офіційно завершить процедуру вступу, близько 18:15 за київським часом.
Вступ Швеції в НАТО
Вступ Швеції до НАТО очікувався вже майже 2 роки.
Ще 16 травня 2022 року уряд Швеції офіційно вирішив приєднатись до НАТО разом із Фінляндією.
18 травня 2022 року Фінляндія та Швеція у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі офіційно подали заявки на вступ до НАТО.
Проте Фінляндія вступила до Альянсу вже у червні 2023 року, а заявку Швеції ратифікували всі країни НАТО, окрім Туреччини та Угорщини.
10 липня 2023 року президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган погодився розблокувати вступ Швеції до Північноатлантичного Альянсу.
25 січня 2024 року Ердоган підписав рішення турецького парламенту, яке ратифікує протокол про вступ Швеції до НАТО.
Своєю чергою Будапешт обіцяв, що він не буде останнім, хто ратифікує заявку Швеції. Проте голосування в угорському парламенті кілька разів переносилося. Угорські політики вимагають пояснень щодо критики демократичного розвитку країни, аналогічної стурбованості, вираженої багатьма іншими європейськими політиками.
Литва передала Україні запасні частини для бронетранспортерів та вантажівки. Про це повідомило у п'ятницю Міністерство… Читати більше
У застосунку для військових Армія+ запрацював звіт про ураження ворожих обʼєктів. Підтвердження пошкодження чи знищення… Читати більше
Японія допомагатиме Україні відновлювати та підвищувати родючість земель для сільського господарства за допомогою нанобульбашок —… Читати більше
Уряд затвердив порядок та умови надання субвенції для бюджету Харкова на аварійно-відновлювальні роботи житлово-комунальної сфери.… Читати більше
Кабінет міністрів України призначив двох нових заступників глави Міноборони. Посади отримали Євген Мойсюк і Валерій… Читати більше
У лютому 2025 року між Україною та Європейським Союзом відбулося перше трубопровідне постачання біометану. Експорт… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.