Посилення ППО і не тільки: Зеленський зустрівся з міністром оборони Британії Шаппсом
7 березня президент України Володимир Зеленський провів зустріч із державним секретарем Сполученого Королівства Великої Британії й Північної Ірландії з питань оборони Грантом Шаппсом, який прибув до нашої країни з візитом.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Офіс Президента, Телеграм Зеленського.
Як зазначають у пресслужбі, Глава держави подякував уряду та народу Великої Британії за лідерську підтримку в наданні допомоги Україні.
"Символічно, що першу угоду про співпрацю в безпековій сфері ми підписали саме зі Сполученим Королівством під час нещодавнього візиту Прем'єр-міністра Ріші Сунака до України. Дякуємо вам за цю підтримку", наголосив Зеленський.
Окрім того, співрозмовники обговорили продовження оборонної співпраці в напрямі:
- подальшого посилення ППО,
- далекобійних спроможностей Сил оборони України,
- забезпечення інших нагальних потреб нашої країни в озброєнні та боєприпасах,
- налагодження спільного виробництва зброї.
"Було відзначено суттєві успіхи України в забезпеченні свободи мореплавства в Чорному морі та наголошено на важливості подальшого безперешкодного функціонування чорноморського транспортного коридору", додали у пресслужбі.
Варто зауважити, що зі слів речника Державного департаменту США Метью Міллера, обстріл російськими військами Одеси, коли там відбувалася зустріч Президента України й Прем'єр-міністра Греції, ще раз демонструє, наскільки критичною є потреба ЗСУ в додаткових засобах протиповітряної оборони.
Нагадаємо, 14 лютого, відбулося 19-те засідання Контактної групи з питань оборони України. Участь у засіданні взяли представники оборонних відомств майже 50 країн-партнерів.
Рустем Умєров розповів про результати засідання у форматі "Рамштайн":
- ППО. Посилюємо нашу протиповітряну оборону, як системами, так і ракетами до них. Офіційно почала роботу Коаліція інтегрованої протиповітряної та протиракетної оборони. 15 країн вже приєднались. Вдячний Німеччині, Франції та США за лідерство.
- Артилерійські системи й снаряди – на порядку денному. Зокрема, спільне виробництво. Працюємо над цим, вже є результати.
- F16 – йдемо за графіком у рамках всіх домовленостей з партнерами.
- Дрони. Буде більше. Посилюємо взаємодію з партнерами в питанні безпілотних систем. Сьогодні офіційно запустили роботу Коаліції дронів. Вже вісім країн приєднались – Швеція, Британія, Данія, Німеччина, Литва, Естонія, Нідерланди, Латвія. Вдячний Латвії за лідерство.