Про це пише Рубрика, посилаючись на Фейсбук поліції Сумської області.
Начальник відділу вибухотехнічної служби ГУНП в Сумській області Ігор Черняк розповів, що на місці події працюють співробітники відділу вибухотехнічної служби поліції Сумській області, які зачищають територію від цих бомб.
Як розповіли поліціянти, на Сумщині напередодні окупанти застосували небезпечні боєприпаси – кулькові осколкові авіаційні бомби ШОАБ-0,5.
"Минулої ночі ворог дистанційно замінував місцевість на території Шосткинського району, а саме поблизу села Марчихина Буда. Російська авіація під час нанесення авіаударів використала касетні бомби РБК-500", зазначили у повідомленні.
У поліції повідомляють, що одна така касета містить 565 кулькових авіабомб ШОАБ-0,5 масою по 400 грамів кожна та має велику зону ураження.
"За зовнішнім виглядом цей предмет схожий на невеликий м'ячик сріблястого кольору з невеликими виступаючими на корпусі "ребрами". Своїм виглядом може привертати увагу дітей, тому радимо батькам взяти це до відома і попередити близьких про можливу небезпеку. Не радимо чіпати такі знахідки нікому", – застерігають правоохоронці.
У разі виявлення авіабомби ШОАБ-0,5 або будь яких інших вибухонебезпечних предметів поліція просить терміново повідомляти за телефоном "102".
Варто додати, що це не вперше сапери виявляють такі незвичні підходи окупантів до розповсюдження мінно-вибухових предметів, які несуть загрозу саме цивільному населенню, зокрема дітям.
Так, напередодні на вулицях Первомайського Харківської області виявили ліхтарики з вибухівкою замість батарейок, які детонують при вмиканні.
"Як повідомляють представники ЗСУ, такі ліхтарики розкидають проросійські негідники по населених пунктах. Всередині замість батарейок –вибухівка. При вмиканні вона детонує. Заряд невеликий, але пошкодження кінцівок забезпечено", – застеріг міський голова Первомайського Микола Бакшеєв.
Він закликав батьків провести роз'яснювальні бесіди з дітьми, аби вони не брали до рук різні предмети на вулиці.
Нагадаємо, що з початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україні від підриву на мінах та вибухонебезпечних предметах загинули понад 270 осіб, серед яких 14 дітей.
Довідка
Рятувальники виявляють велику кількість протипіхотних мін у населених пунктах, які перебували під окупацією росіян. До них заборонено наближатися цивільним.
У ДСНС зазначають, що вибух міни може статися, коли хтось наближається або торкається неї. Під час вибуху людина може зазнати травм або загинути.
"За способом заподіяння шкоди протипіхотні міни бувають фугасні та осколкові. Осколкові міни зазвичай мають готові вражаючі елементи: металеві кульки, циліндри, смужки. Фугасні міни завдають шкоди вибухом", – уточнюють рятувальники.
Вони додають, що є кілька типів протипіхотних мін:
Кабінет Міністрів розподілив кошти Всесвітньої продовольчої програми ООН Міністерству освіти та науки на покращення якості… Читати більше
У неділю, 22 грудня, на Прикарпатті поблизу села Лоєва сталася масштабна ДТП за участю позашляховика… Читати більше
Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо прилетів до столиці російської федерації. Зараз між ним та російським диктатором… Читати більше
Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов отримав від міністра закордонних справ Андрія… Читати більше
Британський виконавець Стінг в Лос-Анджелесі заспівав свій хіт "Shape of My Heart" під акомпанемент українського… Читати більше
22 грудня представники Національної скаутської організації "Пласт" урочисто передали символічний Вифлеємський вогонь миру Президенту Володимиру… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.