fbpx
Сьогодні
21:26 06 Бер 2024

"Агенція оборонних закупівель" розпочала процес створення наглядової ради: для чого це рішення

Фото: Міноборони

"Агенція оборонних закупівель" оголосила через механізм спрощеної закупівлі в системі Prozorro відбір рекрутингової компанії, яка допоможе підібрати незалежних членів наглядової ради агенції. 

Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на Міністерство оборони України.

У чому проблема?

Заступник Міністра оборони України Дмитро Кліменков наголошує, що важливо мати професійних та незалежних експертів у наглядовій раді оборонної агенції. Це забезпечить ще вищу ефективність наших оборонних закупівель.

"Оголошення тендеру на відбір рекрутингової компанії – крок у напрямку підвищення корпоративних стандартів управління агенції та контролю за її роботою», – зазначив Кліменков.

Яке рішення?

Зміна менеджменту та запуск незалежної наглядової ради – необхідні кроки для якісного перезавантаження "Агенція оборонних закупівель".

Мета цієї трансформації – вибудувати роботу закупівельної агенції, яка забезпечує ЗСУ озброєнням, за найкращими міжнародними стандартами корпоративного управління.

Кінцевий термін подання пропозицій: 13 березня 2024 року (07:00).

«Наша мета – залучити кваліфікованих членів наглядової ради, які допоможуть забезпечити високі стандарти роботи в оборонних закупівлях. Публічне оголошення тендеру демонструє нашу відданість прозорості та відкритості в процесі перезавантаження агенції», – підкреслила директорка «Агенції оборонних закупівель» Марина Безрукова.

Як це працює?

Наглядова рада складатиметься з п'ятьох членів – трьох незалежних та двох представників держави.

Зокрема, до компетенції наглядової ради належатиме:

  • погодження проєктів стратегії агенції, фінпланів та інвестпланів
  • встановлення показників ефективності діяльності директора, контроль виконання та оцінка результатів його діяльності
  • розгляд звіту директора та затвердження заходів за результатами його розгляду
  • затвердження кандидатур заступників директора
  • формування антикорупційної політики
  • призначення та припинення повноважень керівника підрозділу внутрішнього аудиту

Закупівля послуг рекрутингової компанії здійснюватиметься за кошти донора (кошти програми підтримки від Спеціального радника з питань оборони, що фінансується урядом Великої Британії в Україні).

На виконання меморандуму про співпрацю між «Агенцією оборонних закупівель» та громадською організацією «Фонд експертної підтримки врядування та економічного розвитку» закупівля оголошена виключно в частині оголошення та подання пропозицій.

«Фонд експертної підтримки врядування та економічного розвитку» виступатиме замовником зазначених послуг, обере рекрутингову компанію та укладе з нею договір за межами електронної системи закупівель. Таким чином, державне підприємство Міністерства оборони України «Агенція оборонних закупівель» не буде безпосередньо укладати договір із рекрутинговою компанією. Спрощена закупівля буде завершена після закінчення періоду подання пропозицій.

Довідково:

«Агенція оборонних закупівель» відповідає за закупівлю озброєння для ЗСУ. Нещодавно Міноборони реформувало систему закупівель для військових. Відтепер це дворівнева система, де міністерство встановлює політику закупівель та контролює якість, а безпосередні закупівлі здійснюють дві агенції:

  • «Агенція оборонних закупівель» (озброєння)
  • «Державний оператор тилу» (тилове майно).

Раніше ці функції зосереджувалися безпосередньо в міністерстві, що могло призводити до конфлікту інтересів під час закупівель.

Як раніше повідомляла Рубрика, Міністерство оборони України призначило Марину Безрукову новою очільницею державного підприємства "Агенції оборонних закупівель". Безрукову призначили головою держпідприємства "Агенція оборонних закупівель" замість Володимира Пікузо, який очолював підприємство з серпня 2022 року. Його звільнили з "Агенції" на тлі скандалу із Гринкевичами. Раніше вона  розробила та впровадила в Національній енергетичній компанії «Укренерго» сучасну політику закупівель, засновану на принципах прозорості, ефективності та розподілу повноважень.

«Агенція оборонних закупівель» Міноборони України уклала перший прямий контракт зі шведським виробничим підприємством.

«Агенція оборонних закупівель» Міністерства оборони України вперше придбає через систему Prozorro 20 000 безпілотних авіаційних комплексів (БпАК).

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: