Про це пише Рубрика, посилаючись на Фейсбук Держагентства відновлення та розвитку інфраструктури.
У чому проблема?
26 березня 2022 року українські війська звільнили Тростянець на Сумщині від російських загарбників. Але з початку повномасштабного вторгнення, 24 лютого, росіяни зайшли у місто, вони окупували залізничний вокзал та ховали техніку попід людськими будинками. Відтоді для місцевих почався місяць виживання в окупації.
По відео з камер відеонагляду весь світ побачив, як російські військові грабують магазини, залишаючи тростянчан без продуктів та ліків та руйнують обстрілами інфраструктуру міста.
"Під час окупації міста росіяни використовували вокзал як одну з вогневих позицій. Також там був їхній склад та катівня. Площу перед вокзалом окупанти розрили для зберігання боєприпасів", зазначили у відомстві.
Яке рішення?
Під час російської окупації половина мешканців Тростянця змогли виїхати, але станом на сьогодні більшість повернулися.
Для них у Тростянці Сумської області розпочались роботи з відбудови пошкодженого російськими загарбниками під час окупації міста на початку повномасштабної війни залізничного вокзалу.
"Саме для них ми відбудовуємо місто, зокрема унікальний залізничний вокзал у стилі модерн. Будівля побудована 1982 року за індивідуальним архітектурним проєктом і нагадує українську хату", – зазначили у Держвідновлення.
Як це працює?
"Відбудовуємо залізничний вокзал у Тростянці: розпочато підготовчі роботи", наголосили в агенстві.
Як повідомляють, проєкт відновлення вокзалу зберігає його автентичну форму та додає сучасного функціонала – залізничний вокзал і автобусну станцію поєднають в одній будівлі.
"Квиткові каси будуть розміщуватися окремо, а зала очікування залишиться спільною. Це буде сучасний, інклюзивний простір з місцями захисту для цивільного населення.
Він об'єднає можливості залізничного та автобусного сполучення, зручний під'їзд для транспорту, автобусну стоянку та парковку для приватного транспорту", – розповіли у Держвідновлення.
Наразі на проєкті розпочали підготовчі роботи та облаштували будівельні майданчики.
Тут демонтують пошкоджені конструкції на 1-му поверсі (перегородки, металопластикові вікна та двері) та визначають розташування зовнішніх мереж.
Повністю завершити відбудову, згідно з робочим графіком, планують до кінця листопада 2024 року.
Як зазначають, реконструкція вокзалу проводиться в межах реалізації урядового експериментального проєкту відновлення населених пунктів, що постраждали внаслідок збройної агресії росії.
Також у Тростянці триває відбудова лікарні та двох житлових п'ятиповерхівок.
Нагадаємо, що 4 березня запрацював Офіційний вебсайт міжнародного Реєстру збитків, завданих агресією російської федерації проти України.
Окрім того, у Рівненській області за кошти Європейського Союзу відремонтували Великожолудський ліцей, який був пошкоджений у перші дні повномасштабного вторгнення російськими загарбниками.
Кабінет Міністрів України затвердив план реалізації Стратегії морської безпеки, розроблений Міністерством оборони. Документ має на… Читати більше
Коли в Україні немає повітряної тривоги та російських обстрілів, усі органи влади, державні структури, виробництва… Читати більше
Починаючи з ночі 22 листопада росія не припиняє атакувати Україну ударними дронами типу "Shahed" та… Читати більше
Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський заявив, що у межах чеської ініціативи до кінця цього року в… Читати більше
У Харкові встановили новорічну ялинку на станції метро "Університет". Про це повідомила у Телеграмі пресслужба комунального підприємства… Читати більше
Поблизу Вугледара, що на Донеччині, російські окупанти розстріляли п’ятьох полонених бійців Збройних сил України. Про… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.