Такі результати підрахунків видання "Новая газета. Європа" та "Трансперенсі Інтернешл – Росія", передає Рубрика.
На основі інформації про позови від СПАРК (Системи професійного аналізу ринків та компаній) та з бази даних судових рішень розслідувачі з'ясували, що сумарні активи компаній, активи яких хоче вилучити російська генпрокуратура, становлять близько 1,04 трильйона рублів.
Журналісти зазначають, що це близько 0,6% ВВП росії за 2023 рік.
Найбільше позовів стосувалися підприємств ВПК та машинобудування, а також харчової та рибної промисловості (по сім позовів). Ще по шість позовів було подано стосовно портів та компаній, що займаються нерухомістю та будівництвом. В одному позові найчастіше фігурують кілька юросіб, які можуть входити до однієї групи компаній.
Понад 20 позовів було задоволено щонайменше у першій інстанції, випливає з підрахунків. Тільки в одному випадку генпрокуратура рф відмовилася від позову, ще в одному було укладено мирову угоду.
Найчастіше приводом для вилучення було незаконне володіння власністю (у 20 випадках) та порушення антикорупційного законодавства (у 14 випадках). У трьох випадках прокурори просили визнати недійсними угоди чи бізнес, пояснюючи це порушенням прав Російської Федерації. Ще у трьох випадках причиною стало "фінансування ЗСУ". Деякі позови, як зазначають журналісти, не опубліковані чи засекречені.
"Новая газета Європа" та "Трансперенсі" зазначають, що кількість позовів про націоналізацію різко зросла саме за два роки повномасштабної війни: у 2010-х їх майже не було, а 2020-го та 2021-го Генпрокуратура подала лише по три позови на рік. При цьому журналісти спостерігають "хвилю" позовів у 2023 році, який вони назвали рекордним за кількістю вилучень.
Гендиректор "Трансперенсі Інтернешл – Росія" Ілля Шуманов зазначає як одну з особливостей "військової націоналізації" те, що у справах почала брати участь ФСБ. Її матеріали та довідки з'являлися у кількох випадках, хоча спецслужба, за його словами, не повинна мати відношення до цивільних процесів.
Довідка
У квітні 2023 року президент рф володимир путін підписав указ, який дозволяє російській владі брати у "тимчасове управління" активи іноземних компаній у росії.
Одним із перших націоналізованих за цим указом компаній стали:
22 грудня 2023 року Путін підписав указ про передачу в "тимчасове керування" одного з найбільших російських автодилерів "Рольф".
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп має намір накласти мита на продукцію із країн Європейського… Читати більше
Російські окупаційні сили розширюють свої позиції на північ від Куп’янська та готуються до оточення міста… Читати більше
У Полтаві на ранок 1 лютого окупанти атакували ракетою багатоповерховий будинок, внаслідок чого загинули люди,… Читати більше
У ніч на 1 лютого, російські загарбники завдали масованого удару безпілотниками по Запоріжжю, внаслідок чого в… Читати більше
На фронті минулої доби, 29 січня, було зафіксовано 134 бойових зіткнення Сил оборони України з… Читати більше
В Одесі внаслідок балістичного удару ввечері, 31 січня, руйнувань зазнала історична частина міста: пошкоджені театр, музей, памʼятки… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.